| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Bezpłatna pomoc doradcza dla firm planujących wejście na giełdę

Bezpłatna pomoc doradcza dla firm planujących wejście na giełdę

„Capital Express – nowa proinnowacyjna usługa doradcza dla firm z potencjałem” to propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski, które poszukują funduszy na inwestycje i rozwój. Program zakłada profesjonalne doradztwo dla firm, które chcą pozyskać inwestora strategicznego albo kapitał z emisji akcji lub obligacji w drodze oferty prywatnej lub publicznej na rynkach GPW, NewConnect albo Catalyst. Wsparcie, dofinansowane w 100% z funduszy unijnych otrzymują firmy z największym potencjałem rozwoju, wyłonione w drodze konkursu.

Eksperci Capital Express pomagają laureatom w wyborze najbardziej efektywnej ścieżki pozyskania środków finansowych, przygotowują wycenę firmy, opracowują dokumentację niezbędną do pozyskania inwestora, a w przypadku wejścia na giełdę - prospekt emisyjny lub dokument informacyjny. Doradzają również, jak zabezpieczyć interes firmy i jej właścicieli w relacjach z inwestorem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują bezpłatną ocenę potencjału wzrostu przedsiębiorstwa oraz promocję firmy.


W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne prowadzące własną działalność oraz spółki (z wyłączeniem spółek giełdowych) zaliczane do grona małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą działać w dowolnej branży za wyjątkiem górnictwa, rolnictwa i przetwórstwa rolnego oraz rybołówstwa.


Capital Express jest szansą zarówno dla firm początkujących, jak i tych w fazie rozwoju lub ekspansji rynkowej. Różne może być również ich zapotrzebowanie na kapitał: od kilkudziesięciu tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych.


Oceniając potencjał przedsiębiorstw kapituła konkursowa bierze pod uwagę ich model biznesowy, wyniki finansowe, czynniki ryzyka związane z działalnością oraz szczegółowe plany w zakresie dalszego rozwoju przy wykorzystaniu pozyskanych środków.


Partnerem projektu „Capital Express” został Fundusz Południowy, autoryzowany doradca NewConnect i Catalyst. Dzięki temu aplikujące do projektu małe i średnie przedsiębiorstwa z całej Polski, które poszukują kapitału na innowacje i rozwój, będą mogły skorzystać z jeszcze szerszego pakietu bezpłatnych usług doradczych.

 Dzięki włączeniu się do projektu Funduszu Południowego możemy bardziej kompleksowo obsłużyć firmy z potencjałem i doprowadzić proces pozyskiwania kapitału do końca: od wskazania najlepszej ścieżki zewnętrznego finansowania, poprzez przygotowanie dokumentów dla inwestorów, po podpisanie z nimi umowy lub debiut giełdowy, a w rezultacie faktyczny wpływ kapitału - mówi Monika Batko, koordynator projektu Capital Express.

Fundusz Południowy będzie uczestniczyć m.in. w wycenach przedsiębiorstw oraz w przygotowaniu strategii rozwoju spółek biorących udział w konkursie. Będzie również współdziałać przy pozyskaniu finansowania zewnętrznego o charakterze udziałowym bądź dłużnym ze źródła uzgodnionego z firmą-laureatem.

 Cieszymy się, że możemy współdziałać w ramach „Capital Express”   mówi Michał Matujewicz, wiceprezes zarządu Funduszu Południowego.   Współpraca w projekcie, który nie narzuca form pozyskiwania finansowania i wymaga kreatywnego, indywidualnego podejścia do każdego przedsiębiorcy, bardzo dobrze wpisuje się w naszą filozofię działania. Status Autoryzowanego Doradcy na rynku NewConnect i bogate doświadczenia w środowisku venture capital oraz instytucji otoczenia biznesu pozwalają nam na swobodny wybór i zaproponowanie optymalnej strategii pozyskania kapitału.

Zainteresowani przedsiębiorcy powinni się pospieszyć. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą tylko do końca maja 2012 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej programu pod adresem: www.capitalexpress.pl

Realizatorem programu jest Agencja Rozwoju Lokalnego SA w Jaworznie. Instytucja korzysta ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


***

Capital Express to projekt, który ma na celu umożliwienie małym i średnim przedsiębiorstwom wprowadzenia akcji na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych lub na NewConnect, wprowadzenia obligacji na Catalyst lub pozyskania inwestora indywidualnego. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i zakłada 100% dofinansowanie przygotowania spółki do oferty publicznej lub prywatnej.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK