| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Udzielanie pożyczek małym przedsiębiorcom

Udzielanie pożyczek małym przedsiębiorcom

Od 13 marca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości może udzielić pomocy finansowej w formie bezzwrotnego wsparcia na powiększenie wyodrębnionego księgowo funduszu pożyczkowego przeznaczonego wyłącznie na udzielanie pożyczek małym przedsiębiorcom.

Takie wsparcie może być udzielone podmiotowi działającemu na rzecz rozwoju gospodarczego, który spełnia pewne warunki, np. udziela przedsiębiorcom pożyczek ze środków zdecentralizowanego funduszu poręczeń w ramach programu PHARE STRUDER CPF oraz środków współfinansowania krajowego na realizację tego programu, przekazanych mu w zarządzanie; posiada osobowość prawną oraz siedzibę na terytorium RP, nie działa w celu osiągnięcia zysku lub przeznacza zysk na cele statutowe związane z zadaniami realizowanymi przez Agencję. Wydatkami kwalifikującymi się do objęcia wsparciem jest wartość pożyczek udzielonych ze środków tego funduszu po zawarciu umowy o udzielenie wsparcia. Kwota wsparcia nie może przekroczyć 4 000 000 zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, rozpatrując wnioski o udzielenie wsparcia, bierze pod uwagę: potencjał ekonomiczny i techniczny tego podmiotu niezbędny do udzielania stosownych pożyczek, kwalifikacje osób zatrudnionych przy udzielaniu pożyczek.

Akt prawny:

rozporządzenie Ministra Gospodarki z 26 lutego 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej niezwiązanej z programami operacyjnymi (Dz.U. Nr 39, poz. 313)

 

Aleksander Miłek

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Prawo Przedsiębiorcy
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK