| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy szukały w marcu ponad 100 tys. pracowników

Firmy szukały w marcu ponad 100 tys. pracowników

W ciągu ostatniego miesiąca status bezrobotnego straciło 72 tys. osób.


Na koniec marca liczba bezrobotnych w Polsce wyniosła ponad 1,71 mln osób - podał wczoraj resort pracy. W porównaniu z lutym ich liczba zmniejszyła się o 4 proc. Stopa bezrobocia spadła we wszystkich województwach. Rekord padł w woj. opolskim, w którym liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmalała o 5,9 proc.

Wśród osób wyłączonych z ewidencji bezrobotnych, oprócz niepodejmujących pracę, wysoki udział stanowiły osoby niepotwierdzające gotowości do pracy i dobrowolnie rezygnujące ze statusu bezrobotnego. Zdaniem resortu pracy duża część bezrobotnych nie jest więc zainteresowana szukaniem pracy za pośrednictwem publicznych służb zatrudnienia. Rejestrują się, aby nabyć prawo do świadczeń zdrowotnych.

Resort pracy podkreśla, że najwięcej osób podjęło zatrudnienie w ramach prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych, staży i przygotowania zawodowego. Bezrobotni znajdowali też pracę w budownictwie i wyjeżdżali do pracy za granicę (do krajów UE). Na obniżenie stopy bezrobocia wpłynął też wzrost ofert pracy kierowanych przez pracodawców. W marcu tego roku do urzędów pracy skierowali oni 104,8 tys. ofert, czyli o 2,7 tys. więcej niż w lutym.

ŁUKASZ GUZA

lukasz.guza@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK