| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Spółki Skarbu Państwa zbudują stadiony

Spółki Skarbu Państwa zbudują stadiony

Dziś Sejm ma przyjąć ustawę o Euro 2012. Zgodnie z projektem inwestycje mają być przygotowane i zrealizowane przez spółki celowe Skarbu Państwa.


Zmiana prawa

 


Wszystko wskazuje na to, że pomimo toczącej się w Sejmie awantury politycznej projekt ustawy o przeprowadzeniu finałowego turnieju Euro 2012 zostanie przyjęty jeszcze w tym tygodniu. Odbyło się jego drugie czytanie, a dziś ma zostać przeprowadzone głosowanie.

 


- Mamy wielką wolę i determinację, aby projekt został przyjęty jeszcze dziś. Jeżeli będzie taka potrzeba, to będziemy nad nim pracowali do późnych godzin nocnych - mówi Marek Ast, poseł PiS, członek sejmowej komisji Solidarne Państwo i sprawozdawca projektu ustawy.


Obecnie obowiązujące przepisy, np. prawa budowlanego, uniemożliwiają szybkie przeprowadzenie inwestycji, gdyż np. na decyzję o pozwoleniu na budowę lub decyzję lokalizacyjną trzeba czekać wiele miesięcy, a Polska nie ma już na to czasu.


Projekt ustawy przewiduje, że zadania związane z organizacją Mistrzostw Europy będą realizowane przez specjalnie powołane w tym celu przez Skarb Państwa spółki celowe. To właśnie one mają odpowiadać między innymi za przygotowanie dokumentacji potrzebnej do uzyskania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy oraz decyzji o pozwoleniu na budowę, a także za pozyskiwanie gruntów oraz podpisywanie niezbędnych umów, np. o roboty budowlane.


Poza powołaniem spółek celowych projekt ustawy o przeprowadzeniu finałowego turnieju Euro 2012 przewiduje także duże uproszczenia procedur administracyjnych związanych z rozpoczynaniem i prowadzeniem inwestycji. Wszystkie odwołania od decyzji wydane w związku z organizacją Euro 2012, a więc także te określające wysokość odszkodowania za wywłaszczenie, będą rozpatrywane w ciągu 14 dni.


ARKADIUSZ JARASZEK

arkadiusz.jaraszek@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK