| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 680 milionów złotych czeka na firmy

680 milionów złotych czeka na firmy

Mali i średni przedsiębiorcy mogą już składać wnioski o unijne pieniądze na innowacyjne inwestycje - co najmniej o 500 tysięcy złotych.Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów inwestycyjnych środkami z Unii. Na wzrost konkurencyjności firm tą droga Polska Agencja Przedsiębiorczości (PARP) ma do rozdysponowania ponad 680 mln złotych.
– Na co najmniej 500 tysięcy złotych może liczyć 600 firm – ocenia minister gospodarki Piotr Woźniak.
Dofinansowanie, w zależności od regionu, może wynosić od 40 proc. do 60 proc. wartości projektu w przypadku średnich przedsiębiorstw i od 50 proc. do 70 proc. – w przypadku małych firm i mikroprzedsiębiorstw. Największe szanse mają projekty innowacyjne, gwarantujące wzrost zatrudnienia. W 100-punktowej skali te dwa kryteria zapewnić mogą, odpowiednio, 26 i 23 pkt. Dofinansowanie otrzyma projekt, który uzyska co najmniej 51 pkt.
Wnioski o udzielanie wsparcia należy składać w Regionalnych Instytucjach Finansujących. Nabór potrwa do 12 stycznia. Prezes PARP Danuta Jabłońska zachęca firmy, by korzystały z prowadzonej od miesiąca wstępnej oceny krótkiej wersji projektów. Do tej pory z możliwości tej skorzystało około 200 firm. 75 proc. projektów oceniono jako kwalifikujące się do dofinansowania.
Nie ruszył natomiast nabór wniosków o dofinansowanie funduszy kapitału zalążkowego, chcących lokować w akcje lub udziały w małych i średnich firmach. Start po 18 mln euro – co najmniej 3 mln zł, ale nie więcej niż 50 mln zł na projekt – opóźni się tylko o parę dni – zapewnia minister Woźniak.

GDZIE SZUKAĆ FORMULARZY
Poddziałaniu 2.2.1. SPO WKP (Sektorowy Program Operacyjny Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw) – wzór wniosku, umowy, sprawozdania, wytyczne do wypełniania wniosku, instrukcję oraz wzór pozostałych dokumentów można znaleźć na stronie internetowej instytucji wdrażającej – www.parp.gov.pl
 


Hanna Tobolska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Marta Jeleń

Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK