| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty minimalnie mocniejszy, rentowność w górę

Złoty minimalnie mocniejszy, rentowność w górę

Złoty w piątek rano nieznacznie się umocnił, dealerzy w dalszej części dnia nie wykluczają umocnienia. Tymczasem na rynku długu rentowność ponownie wzrosła.

Około godziny 9.20 euro wyceniano na 3,9415 zł wobec 3,9485 zł w czwartek wieczorem i 3,9495 zł rano. Dolara wyceniano na 3,0770 zł wobec 3,0845 zł i 3,09 zł.

Na rynku międzynarodowym kurs euro/dolara ukształtował się na poziomie 1,2810 wobec 1,2807 w czwartek wieczorem.

"Rynek się jeszcze na dobre nie otworzył, na razie widać delikatną tendencję do umocnienia" - powiedział Krzysztof Rup, delaer PKO BP.

"W ciągu dnia powinniśmy się poruszać w okolicach 3,94-3,95 do euro. Dane o produkcji raczej nie powinny wpłynąć znacząco na złotego" - dodał Rup.

GUS poda dane w piątek o godzinie 14.00 - ekonomiści ankietowani przez PAP oceniają, że produkcja przemysłowa w kwietniu w ujęciu dwunastomiesięcznym wzrosła o 10 proc., po notowanym w marcu wzroście o 16,4 proc. rdr.

Ciągle na rynkach wschodzących panuje niepewność, która była skutkiem ostatniego osłabienia złotego.

"Patrząc jednak na działania banków zagranicznych nie wykluczałbym możliwości umocnienia złotego późnym popołudniem o dwa, może nawet trzy grosze" - ocenił Rup.

Na rynku długu rentowność nieznacznie wzrosła.

"Nadal mamy słabe nastroje związane z niepewną sytuacją w Turcji co przekłada się na sytuację na emerging markets. Prawdopodobnie potrwa to do przynajmniej poniedziałku, kiedy w sprawie Turcji głos zabierze Międzynarodowy Fundusz Walutowy" - powiedział Paweł Kielak, analityk ABN Amro.

Jego zdaniem popołudniowe dane pozostaną w cieniu wydarzeń zagranicznych.

"Na pewno nie będą miały takiego wpływu na rynek, jak w sytuacji względnego spokoju na rynkach wschodzących" - powiedział Kielak.

Około godz. 9.20 dochodowość obligacji dwuletnich wyniosła 4,52 proc. wobec 4,46 proc. w czwartek wieczorem i 4,56 proc. w czwartek rano. W przypadku obligacji pięcioletnich było to 5,12 proc. wobec odpowiednio 5,09 proc. i 5,12 proc., natomiast dziesięcioletnich - 5,39 proc. wobec odpowiednio 5,36 proc. i 5,38 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karol Siergiej

Radca prawny, wspólnik kancelarii obsługującej osoby fizyczne oraz przedsiębiorców i inne podmioty (w tym lecznicze). Przez pięć lat był zatrudniony jako specjalista w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Olsztynie. Specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych, prawie cywilnym a także prawie i postępowaniu administracyjnym (w szczególności problematyce legalizacji pobytu cudzoziemców na terenie RP). Autor licznych publikacji, doświadczony szkoleniowiec.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK