| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nie zabrali pracy bezrobotnym Brytyjczykom

Nie zabrali pracy bezrobotnym Brytyjczykom

Pracownicy, którzy po otwarciu rynku pracy w Wielkiej Brytanii przybyli do tego kraju z państw Europy Środkowej i Wschodniej, nie zabrali pracy bezrobotnym Brytyjczykom - wynika z raportu brytyjskiego rządu.

O dokumencie donosi w środę na swojej stronie internetowej brytyjski dziennik "Financial Times". "Od maja 2004 roku, kiedy nastąpiło rozszerzenie UE o 10 nowych krajów, do pracy w Wielkiej Brytanii zarejestrowało się około 329 tys. osób z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Ponad połowa z nich to Polacy" - pisze "FT" za raportem przygotowanym przez brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur.Badania, jaki wpływ sytuacja ta miała na brytyjski rynek pracy, rozpoczęto w ubiegłym roku, kiedy pojawiły się opinie, że do 90 tys. wzrosła liczba osób starających się o zasiłki dla bezrobotnych - donosi dziennik.Według raportu "nie ma ewidentnych dowodów statystycznych" na to, iż pracownicy-imigranci przyczynili się do wzrostu liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. "Ogólnie rzecz biorąc, ekonomiczne znaczenie migracji jest niewielkie i zasadniczo pozytywne" - pisze dziennik.Z danych, o których pisze "FT", wynika, że między czerwcem 2004 i końcem 2005 roku około 5 tys. osób z nowych krajów członkowskich zarejestrowało się w Wielkiej Brytanii jako kierowcy autobusów i ciężarówek; około 9,3 tys. - jako opiekunowie nad innymi osobami (np. starszymi); 1200 - jako nauczyciele i asystenci w szkołach; 500 osób - jako praktykanci dentystyczni; a ponad 1400 - jako pracownicy opieki medycznej (lekarze, pielęgniarki i inni).Z raportu wynika, że Polacy złożyli 59 proc. aplikacji, Litwini - 13 proc., a Słowacy - 11 proc.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »