| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Piątek może przynieść stabilizację złotego i obligacji

Piątek może przynieść stabilizację złotego i obligacji

Piątkowe otwarcie przyniosło osłabienie złotego oraz obligacji. Zdaniem dilerów kurs polskiej waluty wobec euro będzie poruszał się w przedziale 3,86-3,88, a obligacje także powinny się ustabilizować, choć na rynku dominuje tendencja na osłabienie.

Osłabienie złotego oraz spadek optymizmu inwestorów w czwartek wiążą się z obniżeniem przez agencję Fitch ratingu dla Węgier oraz oczekiwań na kolejne obniżki przez pozostałe agencje ratingowe.Fitch obniżył we wtorek Węgrom rating zadłużenia długoterminowego w walucie obcej do "BBB plus", a w walucie lokalnej do "A minus". W piątek spadki wartości polskiej waluty były kontynuowane.Około godziny 9.40 euro wyceniano na 3,8720 zł w porównaniu do 3,8590 zł w czwartek na zamknięciu. Dolar kosztował 3,28 zł, wobec 3,2640 zł. Za euro na rynku światowym płacono 1,1790 dolara w stosunku do 1,1820 dolara pod koniec czwartkowych kwotowań."Złoty otwiera się słabiej. Spodziewamy się spokojnej sesji. Szansa na umocnienie jest niewielka. Przedział wahań euro/złotego prognozuję na 3,86-3,88" - powiedział Marcin Bilbin z Pekao SA. Rynek papierów dłużnych również stracił w związku z sytuacją na rynku węgierskim."Obligacje otwierają się słabiej, podążają głównie za rynkiem węgierskim. Inwestorzy zagraniczni stopniowo wycofują swoje zaangażowanie w Polsce. Rynek jest pod presją, ale istnieje szansa na stabilizację, choć obecny kierunek to osłabienie" - powiedział Bilbin.Dochodowość dwuletnich obligacji około 9.40 kształtowała się na poziomie 4,85 proc. w porównaniu do 4,83 proc. notowanych w czwartek na zamknięciu, pięcioletnich wynosiła 5,27 proc. względem 5,21 proc., a dziesięcioletnich 5,30 proc. wobec 5,26 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Stolarek

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył także podyplomowe studia z zakresu prawa pracy oraz prawa bankowego na tymże Uniwersytecie. Specjalizuje się w zakresie obsługi jednostek samorządu terytorialnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa i postępowania administracyjnego. Dzięki pozytywnemu wynikowi egzaminu Ministerstwa Skarbu Państwa uzyskał uprawnienie do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Był pracownikiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu – Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości (Oddział Odszkodowań i Wywłaszczeń). Pracował także w Kuratorium Oświaty w Poznaniu, w Zespole Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK