| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ukraina chce udziału Polski w dywersyfikacji dostaw gazu i ropy

Ukraina chce udziału Polski w dywersyfikacji dostaw gazu i ropy

Współprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy Sierhiej Byczkow powiedział w poniedziałek, że jego kraj chce, by Polska wzięła udział w "projekcie dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego i ropy naftowej do naszych państw".

Jego zdaniem, możliwe jest wspólne wydobywanie tych surowców przez nasze kraje w Iraku - po ustabilizowaniu się sytuacji w tym państwie.Jak powiedział Byczkow na konferencji prasowej w przerwie II Sesji Zgromadzenia, która odbywa się w Senacie, Ukraina "liczy, że po normalizacji sytuacji w Iraku nasze państwa wezmą udział w wydobywaniu tam ropy i gazu". Dodał, że jego kraj "ma duże doświadczenie w pracy w tamtym regionie świata".Ukraina zamierza w tym roku wycofać swój kontyngent wojskowy z Iraku. Jak poinformował pod koniec czerwca minister spraw zagranicznych Ukrainy Borys Tarasiuk, jego kraj będzie nadal uczestniczył w odbudowie Iraku, angażując się w takie projekty jak zaopatrzenie w wodę, transport oraz przemysł naftowy.Byczkow poinformował też, że jego kraj zainteresowany jest dostawami gazu ziemnego z Iranu - rozmowy w tej sprawie w najbliższym czasie prowadzić ma premier Ukrainy Julia Tymoszenko.Polityk podkreślił, że Ukraina we wszystkich swoich projektach tranzytowych stara się uwzględniać Polskę. Dodał, że jego kraj "rozpatruje Polskę jako terytorium tranzytu na zachód energii elektrycznej ze swoich elektrowni atomowych".

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Schiffter

Adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Zdobywczyni pierwszego miejsca w 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (Monitor Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR.pl i stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK