| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty osłabł, rentowność obligacji lekko spadła

Złoty osłabł, rentowność obligacji lekko spadła

W porównaniu do poniedziałkowej sesji złoty osłabił się o pół procenta. Dilerzy bankowi uważają, że przyczyną tej sytuacji jest sprzedaż złotego przez inwestorów zagranicznych i kupowanie walut obcych.

Około 15.15 za euro płacono 4,0380 w porównaniu do 4,0150 w poniedziałek. Dolar kosztował 3,3950 w porównaniu do 3,3780."Półprocentowe osłabienie złotego, które obserwujemy, jest w głównej mierze spowodowane zainteresowaniem inwestorów przede wszystkim obcymi walutami" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.Na rynku obligacji nie zanotowano większych zmian. Rentowność dwuletnich obligacji wynosiła 4,39 proc. w porównaniu z 4,42 proc. w poniedziałek. W przypadku papierów pięcioletnich było to 4,53 proc. względem 4,54 proc., a dziesięcioletnich - podobnie jak w poniedziałek - 4,58 proc."Zmiany na dzisiejszej sesji są niewielkie. Rentowność dwuletnich obligacji nieznacznie spadła, pięcio- i dziesięcioletnie utrzymują się na stabilnym poziomie, niewielkie wahania obserwowano tylko wtedy, gdy traciły obligacje niemieckie. Rynek czeka przede wszystkim na środowy przetarg dwuletnich obligacji OK0807" - ocenia Marek Kaczor z PKO BP.Ministerstwo Finansów na środowym przetargu zaoferuje obligacje dwuletnie OK0807 o wartości 2 mld zł.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »