| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PO będzie za odwołaniem Gronickiego

PO będzie za odwołaniem Gronickiego

Platforma Obywatelska będzie głosowała za wotum nieufności wobec ministra finansów Mirosława Gronickiego - poinformował podczas wtorkowej debaty na wnioskami o odwołanie ministra poseł PO Zbigniew Chlebowski.

Poseł zarzucił ministrowie działania zwiększające wielkość długu publicznego, zamiłowanie do nadmiernego fiskalizmu, złe przygotowanie i złą realizacją budżetu na 2005 rok oraz nadmierny rygoryzm resortu finansów przy wykorzystywaniu środków unijnych, co powoduję bardzo małe ich wydatkowanie przez polskich przedsiębiorców."Te cztery zarzuty wystarczą do tego, by PO mogła sformułować własny wniosek o wotum nieufności" - zaznaczył Chlebowski. Dodał, że wotum nieufności wobec Gronickiego będzie także wotum nieufności wobec resortu finansów, któremu ostatnio zdarzyło się zbyt dużo wpadek i błędów.Chlebowski wymienił próbę podniesienia składki ZUS dla przedsiębiorców, zbyt późną nowelizację ustawy o PIT, która skończyła się wprowadzenie 50-proc. stawki podatku dochodowego, nowelizacją ustawy o VAT źle przyjętą przez przedsiębiorców, próbę wprowadzenia podatku ekologicznego, który miał zastąpić niezgodną z prawem akcyzę na samochody sprowadzane z zagranicy oraz forsowanie podwyżki akcyzy na olej opałowy."Pana (Gronickiego - PAP) i pana premiera cechuje podobne zamiłowanie do wprowadzania nowych podatków" - oceniał Chlebowski, przypominając okres gdy premier Marek Belka był ministrem finansów w rządzie Leszka Millera.Poseł zastrzegł, że PO jest za jak najszybszym wejściem Polski do strefy euro i przypomniał, że wymaga to spełnienia ściśle określonych warunków makroekonomicznych. Zarzucił Gronickiemu, że jego działania nie idą w kierunku spełnienia tych kryteriów. "Deficyt budżetowy jest zaniżany, a niektóre wydatki są zamiatane pod dywan" - powiedział Chlebowski.Sejm rozpatruje dwa wnioski o odwołanie szefa resortu finansów: jeden posłów PiS i PSL, i drugi, sygnowany przez LPR, Samoobronę i koła prawicowe.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK