| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nie będzie zwolnień, ani przyjęć pracowników

Nie będzie zwolnień, ani przyjęć pracowników

Od kwietnia do czerwca br. wśród ankietowanych przez Hudson Global Resources firm nie będzie ani zwolnień, ani przyjęć pracowników.

Mniejszy odsetek przedsiębiorstw niż w poprzednim badaniu chce utworzyć nowe etaty.
W drugim kwartale 2005 r. w żadnej z badanych branż nie przewiduje się wyraźnego spadku liczby pracowników etatowych. Tak jak w ubiegłym kwartale, najwięcej osób zamierza zatrudnić branża FMCG (dobra szybko zbywalne). Przewiduje ona 8-proc. wzrost zatrudnienia. Ponad 37 proc. pracodawców z tej branży zamierza utworzyć w tym okresie nowe etaty, 58 proc. nie będzie zwalniać ani zatrudniać. Najwięcej nowych miejsc pracy powstanie w działach produkcji. Firmy FMCG mają w planach także powiększenie działów sprzedaży oraz marketingu.
Zatrudnienie zwiększą także przedsiębiorstwa działające w branży logistycznej. Wzrost będzie się kształtował na poziomie 7 proc. i dotyczył głównie działów spedycji międzynarodowej oraz sprzedaży. Wzrost etatów jest przewidziany również w branżach finansów i bankowości (3 proc.) oraz w handlu (2 proc.). W tych sektorach nowych pracowników etatowych chce zatrudnić odpowiednio 16 proc. i 19 proc. ankietowanych pracodawców.
Optymistyczne są deklaracje firm należących do sektora informatyki i telekomunikacji. Tu o utworzeniu nowych miejsc pracy myśli ponad 54 proc. ankietowanych, a pozostali nie będą ani redukować, ani zwiększać stanowisk. Przyrost etatów o 1 proc. przewiduje budownictwo, media i reklama oraz farmacja. Najmniej nowych miejsc pracy utworzą usługi oraz branża produkcyjno-przemysłowa.
Grzegorz Kozyra

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK