| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kampania na rzecz zatrudniania niepełnosprawnych

Kampania na rzecz zatrudniania niepełnosprawnych

„Sprawni w pracy” to hasło właśnie rozpoczętej ogólnopolskiej kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych.

W Polsce pracuje ich ponad trzy razy mniej niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Dlatego cenna jest każda inicjatywa, dzięki której proporcje te mogą ulec zmianie.
Spośród 5,5 miliona niepełnosprawnych Polaków zaledwie 16 proc., czyli ok. 600 tys., jest aktywnych zawodowo. W krajach Unii Europejskiej odsetek ten sięga 50 proc. W naszym kraju wciąż dominuje pogląd, że osoba niepełnosprawna jest automatycznie niezdolna do pracy i skazana na pomoc państwa.

Celem kampanii, przygotowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wspólnie z Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jest zachęcenie osób niepełnosprawnych do prowadzenia aktywnego trybu życia i walki o prawo do realizacji zawodowej, natomiast pracodawców z otwartego rynku pracy do ich zatrudniania. – Statystyki wskazują, że tylko kilka procent pracodawców z otwartego rynku pracy chce zatrudniać osoby niepełnosprawne. Tę niekorzystną sytuację trzeba zmienić. Mam nadzieję, że kampania „Sprawni w pracy” przyczyni się do zmiany tej niekorzystnej sytuacji – powiedział obecny na spotkaniu Leszek Zieliński, pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych.

Istotnym elementem działań mających na celu zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy osób niepełnosprawnych są ponadto przeznaczone dla nich dwa rodzaje szkoleń: „Aktywnie szukam pracy” oraz „Rozpoczynam własną działalność gospodarczą”.

Marzena Jurczewska


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Roland Szymczykiewicz

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK