| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pomoc de minimis do 3 tys. euro

Pomoc de minimis do 3 tys. euro

Kwota pomocy de minimis przyznanej przedsiębiorstwu z branży rybołówstwa lub rolnictwa nie może przekraczać 3 tysięcy euro, w dowolnie wybranym okresie 3 lat.

1 stycznia 2005 r., weszło w życie rozporządzenie Komisji Europejskiej (WE) nr 1860/2004 z dnia 6 października 2004 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy w ramach zasady de minimis dla sektora rolnego i sektora rybołówstwa (Dz.Urz. UE L 325). Jest ono bezpośrednio stosowane we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Pomoc de minimis nie podlega zgłoszeniu Komisji Europejskiej. Zgodnie z rozporządzeniem, ogólna kwota takiej pomocy przyznana jakiemukolwiek przedsiębiorstwu z tych dwóch sektorów nie przekracza 3 tysięcy euro w dowolnie wybranym okresie trzech lat. Ten pułap kwotowy wyraża się jako dotację pieniężną i stosuje się bez względu na formę i cel pomocy. Jeśli państwo członkowskie przyznaje przedsiębiorstwu pomoc de minimis, musi poinformować, że jest to tego rodzaju pomoc, a także musi otrzymać od firmy informację, jaką inną pomoc de minimis otrzymała ona w ciągu poprzednich trzech lat.

Rozporządzenie definiuje pojęcia przedsiębiorstwa sektora rolnego i przedsiębiorstwa sektora rybołówstwa. Zakłada, że zajmują się one produkcją, przetwarzaniem i wprowadzaniem na rynek – odpowiednio – produktów rolnych lub produktów rybołówstwa.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

mgr inż. Adam Górski

Ekspert ds. Elektroenergetyki oraz Systemów i sieci komputerowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK