| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pomoc de minimis do 3 tys. euro

Pomoc de minimis do 3 tys. euro

Kwota pomocy de minimis przyznanej przedsiębiorstwu z branży rybołówstwa lub rolnictwa nie może przekraczać 3 tysięcy euro, w dowolnie wybranym okresie 3 lat.

1 stycznia 2005 r., weszło w życie rozporządzenie Komisji Europejskiej (WE) nr 1860/2004 z dnia 6 października 2004 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy w ramach zasady de minimis dla sektora rolnego i sektora rybołówstwa (Dz.Urz. UE L 325). Jest ono bezpośrednio stosowane we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Pomoc de minimis nie podlega zgłoszeniu Komisji Europejskiej. Zgodnie z rozporządzeniem, ogólna kwota takiej pomocy przyznana jakiemukolwiek przedsiębiorstwu z tych dwóch sektorów nie przekracza 3 tysięcy euro w dowolnie wybranym okresie trzech lat. Ten pułap kwotowy wyraża się jako dotację pieniężną i stosuje się bez względu na formę i cel pomocy. Jeśli państwo członkowskie przyznaje przedsiębiorstwu pomoc de minimis, musi poinformować, że jest to tego rodzaju pomoc, a także musi otrzymać od firmy informację, jaką inną pomoc de minimis otrzymała ona w ciągu poprzednich trzech lat.

Rozporządzenie definiuje pojęcia przedsiębiorstwa sektora rolnego i przedsiębiorstwa sektora rybołówstwa. Zakłada, że zajmują się one produkcją, przetwarzaniem i wprowadzaniem na rynek – odpowiednio – produktów rolnych lub produktów rybołówstwa.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wasilewski

Aplikant adwokacki w Izbie Warszawskiej. Absolwent Wydziału Prawa EWSPiA w Warszawie, uczelni afiliowanej przy instytucie nauk prawnych Polskiej Akademii Nauk utworzonej we współpracy ze Zrzeszeniem Prawników Polskich oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Prawa w Rzymie.


Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK