| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Opłaty za konto obniżą kieszonkowe

Opłaty za konto obniżą kieszonkowe

Młodzieżowe konto bankowe jest dobrą zachętą do nauki finansów w nowym roku szkolnym. Warto jednak porównywać oferty, aby dziecko nie kojarzyło banku z opłatami, które pomniejszają kieszonkowe. Rok korzystania z konta kosztuje bowiem nawet 78 zł. Można jednak znaleźć również oferty rachunków bezpłatnych.

Na tle konkurencji wyróżnia się również oferta Toyota Banku. Konto młodzieżowe „Click” ma bowiem bardzo wysokie oprocentowanie, które wynosi 5% w skali roku. Tymczasem na większości rachunków oprocentowanie nie przekracza 1%. Ponadto odsetki na koncie „Click” są wypłacane codziennie. Dzięki temu dziecko codziennie widzi jak oszczędności procentują. Ponadto takie rozwiązanie pozwala uniknąć podatku od odsetek. Wypłacane każdego dnia odsetki zwykle nie przekraczają bowiem 2,49 zł, co powoduje że podatek jest zaokrąglany do zera. Aby podatek został naliczony na koncie musiałaby znaleźć się kwota wyższa niż 18 tys. zł. Dodatkową zaletą konta jest trwająca do końca roku promocja polegająca na zwrocie 1% wartości płatności wykonanych kartą płatniczą.

Wadą konta „Click” jest natomiast brak oddziałów bankowych. W przeciwieństwie do wymienionych wcześniej kont mBanku i Deutsche Banku, tu trzeba zapłacić co miesiąc za kartę – 1zł. Ponadto, aby do otwarcia konta młodzieżowego Toyota Bank wymaga otwarcia również konta dla rodzica. Nie jest to jednak wyjątek. Podobna praktykę stosują np. BOŚ, Getin Bank i Bank Millennium.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK