| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Polska złotówka umacnia się

Polska złotówka umacnia się

Dobre zachowanie się amerykańskich giełd, a także brak kolejnych negatywnych zawirowań na Węgrzech, sprawiają, że złoty sukcesywnie zyskuje, łamiąc po drodze dość ważne poziomy techniczne.

Tak było wczoraj kiedy to został sforsowany poziom 4,04-4,05 zł za euro, tak też może być i dzisiaj w przypadku dolara, który spadł rano poniżej poziomu 3,10 zł. Warto też wspomnieć o franku, który wczoraj rano znalazł się poniżej poziomu 3 zł i ruch ten jest kontynuowany, przy wsparciu ze strony EUR/CHF i USD/CHF (frank słabnie to obu tych walut). Wygląda na to, iż są spore szanse, aby złoty przetestował poziom 4 zł jeszcze w tym tygodniu, a w średnim terminie trzeba odejść od pesymistycznych prognoz na rzecz tych, które będą zakładać umocnienie złotego w okolice 3,93 zł za euro na koniec sierpnia, a może i nawet niżej.

Dzisiaj istotnych danych makro z kraju nie będzie, zatem uwaga skupi się na informacjach z zagranicy. Wczoraj lepsze dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym nieco poprawiły nastroje, ale trudno powiedzieć, czy będzie tak też dzisiaj po publikacji indeksu zaufania konsumentów za lipiec (oczek. 51 pkt.). Odczyt zostanie podany o godz. 16:00. Warto jednak zwrócić uwagę, iż prognoza już na starcie jest nieco pesymistyczna, co teoretycznie daje lepszy poziom odniesienia.

Zobacz także serwis: Notowania

EUR/PLN: Złamanie wsparć na 4,04-4,05 zł jest średnioterminowym sygnałem wejścia w trend spadkowy, co sugeruje testowanie okolic 3,93 zł i dalej 3,86 zł i 3,82 zł w perspektywie kilkunastu tygodni. W najbliższych dniach kluczowy będzie atak na poziom 4,00 zł. Opór to wspomniane 4,04-4,05 zł.

USD/PLN: Jeżeli USD/PLN złamie na trwalej wsparcie na 3,10 zł to będzie to też mocny średnioterminowy sygnał sugerujący testowanie okolic 3,0350 zł i dalej 3,00 zł i niżej w kolejnych tygodniach. Układ wskaźników, który wcześniej sugerował koncepcję platformy do zwyżek, teraz zaczyna się łamać, co może tylko sugerować przyspieszenie ruchu w dół. Do tego potrzebne będzie jednak wsparcie w postaci mocnej zwyżki EUR/USD (np. powyżej 1,31).

EUR/USD: Po wybiciu wczoraj po południu z krótkoterminowej formacji konsolidacji notowania wykonały ruch równy jej zasięgowi, zbliżając się w okolice lokalnego maksimum na 1,3028. Poziom ten nie został jednak przetestowany, co nie oznacza, iż tak się nie stanie w ciągu kolejnych godzin. Wcześniej jednak rynek może spaść w okolice 1,2950-60, które stały się teraz mocnym wsparciem. Ujęcie wskaźnikowe pokazuje, iż średnioterminowy trend wzrostowy może być kontynuowany, pomimo pojawiających się pewnych zagrożeń. W takim układzie do końca tygodnia można by oczekiwać okolic 1,3100-1,3130, lub wyższych.

GBP/USD: Funt ma pewien kłopot z trwałym sforsowaniem poziomu oporu na 1,5500-1,5520. Dopóki jednak nie dojdzie do spadku poniżej 1,54, nie będzie można mówić o ryzyku zmiany dotychczasowego trendu wzrostowego. Ewentualne naruszenie 1,5520 będzie silnym średnioterminowym sygnałem do ruchu w stronę 1,5800.

Polecamy: Waluty on-line

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK