| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Plan pomocy dla Grecji umocnił dolara

Plan pomocy dla Grecji umocnił dolara

Zatwierdzenie planu pomocy dla Grecji w wysokości 110 mld euro miało uspokoić rynki finansowe. Skutek był odwrotny, euro szybko zaczęło tracić na rzecz amerykańskiej waluty.

Zapewne nie takiego scenariuszu spodziewali się orędownicy planu pomocowego dla Grecji. Rynki walutowe przyjęły ten plan z dużym dystansem i zapewnienie wpompowania szerokiego strumienia pieniędzy do kraju Hellady w wysokości 110 mld euro do 2012 roku, póki co nie zmieniła nastawiania inwestorów do „wspólnej waluty”. Na całym zamieszaniu zyskuje amerykański dolar, którego notowania wspierają dodatkowo dane makro z amerykańskiej gospodarki.

Kurs pary eurodolara kolejny dzień osunął się na południe. Tym razem dynamika spadku była bardziej dosadna i wsparcie na wysokości 1,3115 zostało bez problemu przełamane. Na powtórkę sytuacji z wtorku raczej nie ma co liczyć. W dalszym ciągu znajdujemy się pod presją wyprzedaży euro względem dolara, ale niewielkie odbicie na rynku jest prawdopodobne. Rynek walutowy, po silnym ciosie niedźwiedzi potrzebuje stabilizacji.

Z kolei na rynku funt dolar panuje względna równowaga. Spadek kursu został zahamowany i notowania pary walutowej w najbliższym czasie będą przebiegać w kanale bocznym, którego zakres ograniczają ważne poziomy: 1,5090 i 1,5210. Dopiero przełamanie poziomu 1,5210 może wygenerować silniejszy impuls wzrostowy w rejon 1,5340.

Kursy walut on-line

Natomiast ważna strefa oporu w okolicy 95,00 – 95,20 skutecznie ogranicza dalszą ekspansję byków na północ. Kolejne pukanie w sufit, prawdopodobnie zakończy się niepowodzeniem i zejście w rejon 94,30 i w dalszej perspektywie do 93,85 będzie kwestią czasu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »