| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Grecja problemem strefy euro

Grecja problemem strefy euro

Wszyscy wiedzą, że w greckiej sprawie trzeba coś zrobić, tyle, że każdy woli, aby zrobił to ktoś za niego. W efekcie w politycznym żargonie sprowadza się to do tego, iż większość krajów przypomina Grekom, iż są sami odpowiedzialni za swoje problemy i powinni wziąć na siebie ciężar ich udźwignięcia. Trudno się z tym nie zgodzić.

EUR/USD: Piątkowy atak na 1,38 nie był udany i obecna korekta wydaje się być akceptowalna, o ile nie dojdzie do naruszenia 1,3650-1,3680. Wtedy możemy na powrót celować w rejon 1,3450. Dlatego tak kluczowe może okazać się jutrzejsze posiedzenie FED. Wpływ na notowania mogą mieć też dzisiejsze dane o produkcji przemysłowej w USA z godz. 14:15 (zmiana czasu). Ujęcie intraday daje delikatną przewagę stronie podażowej.

GBP/USD: Notowania dość mocno zawróciły z oporów na 1,52. W efekcie nie można wykluczyć, iż w najbliższych dniach zobaczymy na powrót 1,50, zwłaszcza, że w środę rano poznamy zapiski z ostatniego posiedzenia Banku Anglii. Opór to teraz rejon 1,51, a ujęcie intraday sprzyja stronie podażowej.

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne
Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK