| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych ofert kredytów hipotecznych. Takiego wysypu jak w lutym i pierwszych dniach marca nie było od jesieni 2008 r. W ubiegłym miesiącu i na początku marca zmiany wprowadziło niemal 20 instytucji.

Bank wprowadził również do oferty kredyt Rodzina na Swoim. Wyjątkowo w tym przypadku gotów jest finansować nawet 100 proc. wartości nieruchomości. Standardowo pożycza do 90 proc. LTV. W BNP Paribas Fortis klient zaciągający kredyt mieszkaniowy w ramach programu „Rodzina na swoim” może za darmo przez 8 lat ubezpieczyć nieruchomość od ognia i innych zdarzeń losowych, co stanowi zabezpieczenie kredytu – zachwala dodatkowo ofertę Michał Chruściel, dyrektor ds. produktów hipotecznych w BNP Paribas Fortis. Kredyty z programu Rodzina na Swoim wprowadził do oferty także Millennium.

Bank Zachodni WBK zmienił LTV. Osobom zaliczanym do grupy Młodych Niezależnych jest gotów skredytować 100 proc. wartości nieruchomości. Osoby te powinny mieć wyższe wykształcenie, nie więcej niż 35 lat i miesięczne dochody netto min. 6 tys. zł. W przypadku dwóch osób biorących wspólny kredyt, warunki powinny być spełnione przez obu zainteresowanych, ale wystarczy, że ich łączny dochód nie jest niższy niż 6 tys. zł. Pozostali klienci mogą liczyć na 90 proc. LTV wobec wcześniejszych 80 proc. Jednak 20 proc. wkładu własnego nadal muszą mieć osoby, które chcą skorzystać z promocji na najniższą marżę odsetkową.

DnB Nord wprowadził Zyskowny Produkt Hipoteczny. Mogą z niego skorzystać nowi klienci, jak również przejść osoby, które kredyt wzięły wcześniej. Dotychczasowym klientom pozwoli to obniżyć marżę o 0,25 pkt proc. W ramach oferty w pierwszym roku marża odsetkowa dla kredytu w euro wynosi 1,6 proc., a później od 1,6 do 2,65 proc. w zależności od wariantu dodatkowych usług. W standardzie jest to od 2,15 do 3,15 proc. Dla złotowego kredytu w nowej ofercie przedział ten waha się od 1,75 do 2,30 proc. Aby skorzystać z promocji, klient powinien założyć konto Personale lub Eksklusiv i wykupić ubezpieczenie na życie. Składkę ubezpieczenia na życie należy opłacać przez min. 3 lata w wysokości 1,3 proc. kwoty kredytu. Konieczne jest też zaangażowanie się w produkt inwestycyjny. Np. przy kredycie na 300 tys. zł składki muszą wynosić co najmniej 325 zł miesięcznie, przy kwocie 500 tys. zł jest to 541 zł, a przy kredycie na 750 tys. zł - 812 zł.

Euro Bank wszedł z promocją Niski Procent, która znosi prowizję przy udzielaniu kredytu hipotecznego dla osób finansujących kredytem do 90 proc. wartości nieruchomości oraz dodatkowo ubezpieczających się od utraty pracy. Także osoby refinansujące kredyty mieszkaniowe z innych banków w Euro Banku nie zapłacą prowizji, a dodatkowo mogą otrzymać pieniądze na skonsolidowanie innych posiadanych kredytów lub na dowolny cel. Dodatkowo obniżane są marże dla kredytów hipotecznych przeznaczonych na sfinansowanie do 90 proc. wartości nieruchomości. Ich marże rozpoczynają się już od 1,5 proc. Wcześniej dla 80 proc. LTV z kwotą 280 tys. zł było to 2 proc. Jesteśmy szczególnie zainteresowani pozyskaniem klientów, którzy mają pieniądze na przynajmniej 10 proc. wartości nieruchomości – nie ukrywa Krystian Kulczycki, wiceprezes Euro Banku odpowiedzialny za pion sprzedaży.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Ciołko

Ekspert Prawny Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK