| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Problemy z zaciągnięciem kredytu po urodzeniu dziecka

Problemy z zaciągnięciem kredytu po urodzeniu dziecka

Młoda matka, która planuje większy wydatek, ma ograniczone możliwości sfinansowania go z kredytu gotówkowego – wynika z analizy Expandera. Musi liczyć się koniecznością dołączenia współkredytobiorcy, ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń, a nawet odmową. Niektóre banki przed udzielaniem kredytu chcą się przekonać, czy kobieta wracająca do pracy nie zostanie zwolniona.

Co ciekawe, niektóre banki w ogóle nie ujawniają, w jaki sposób traktują młode matki zasłaniając się indywidualnym podejściem. Można przypuszczać, że taki bank będzie wymagał dodatkowych zabezpieczeń, np. wspomnianego wyżej ubezpieczenia od utraty pracy, bądź dołączenia drugiego współkredytobiorcy.

Podobnie jak przy kredytach gotówkowych, banki z dużą ostrożnością podchodzą do młodych matek w przypadku kredytów hipotecznych. Kobieta na urlopie macierzyńskim ma na niego największe szanse, o ile nie zamierza skorzystać z urlopu wychowawczego. Kobieta na urlopie wychowawczym natomiast nie ma żadnych szans na kredyt hipoteczny, jeśli jest jedynym kredytobiorcą.

Podejście banków do kobiet powracających do pracy po urlopie jest różne. Warto jednak zauważyć, że w ostatnim roku, mimo spadku bezrobocia w Polsce i problemów wielu firm ze znalezieniem pracowników, niektóre banki zaostrzyły kryteria wobec matek wracających do pracy. Przykładowo, Polbank, wymaga dziś przepracowania przynajmniej sześciu miesięcy, a jeszcze w sierpniu ub.r. deklarował, iż udziela kredytów od razu po urlopie.

Pamiętajmy jednak, że kredyty hipoteczne mają dużo większą wartość od kredytów gotówkowych. Kobieta o niskich dochodach ten drugi może uzyskać, a pierwszego nie, jeżeli bank uzna, że jej zdolność kredytowa jest zbyt niska. W przypadku kredytów hipotecznych liczą się też inne czynniki, poza dochodem i formą zatrudnienia, np. wysokość wkładu własnego.

Oferta kredytów hipotecznych

Czytaj także

Ekspert:

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK