| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Firma w Unii

Niemcy oferują wiele form prowadzenia działalności

Aktualizacja: 08.10.2007

Niemiecki system prawny oferuje możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w licznych formach organizacyjnych. Najpierw należy dokonać wstępnego zgłoszenia, wybrać formę prawną, a następnie uzyskać wpis do właściwego rejestru. »

Zanim przedsiębiorca dostanie wsparcie, musi wykazać źródła finansowania

Aktualizacja: 05.10.2007

Przedsiębiorca, który ubiega się o dofinansowanie ze środków unijnych realizowanego przez siebie projektu, powinien wykazać, że posiada źródła jego finansowania. Właściciele firm wskazują najczęściej kredyt bankowy. »

Błędy we wnioskach mogą odebrać szansę na dotację

Aktualizacja: 04.10.2007

Doświadczenia z lat 2004-2006 wskazują, że prawidłowe przygotowanie wniosku oraz załączników jest istotnym czynnikiem sukcesu w procesie ubiegania się o fundusze unijne. »

ABC prawidłowego wydawania pieniędzy z funduszy unijnych

Aktualizacja: 02.10.2007

Otrzymanie decyzji o przyznaniu dofinansowania projektu to dopiero początek drogi do unijnych pieniędzy. Zgodnie z zasadą dystrybucji środków pomocowych, najpierw należy zrealizować projekt ze środków własnych (w tym również ze źródeł zewnętrznych, takich jak np. kredyt bankowy), a dopiero wówczas można występować o refundację poniesionych wydatków. »

Jak uzyskać status Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego

Aktualizacja: 01.10.2007

Na podstawie rozporządzenia zmieniającego Wspólnotowy Kodeks Celny powołano nową instytucję - Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego. Jak firmy powinny przygotować się do uzyskania tego statusu? »

300 tys. zł z Unii na założenie firmy

Aktualizacja: 28.09.2007

Osoby, które chcą założyć własną firmę, mogą liczyć nawet na 300 tys. zł unijnej dotacji na ten cel. I nie muszą długo na te pieniądze czekać, bo pierwsze z nich pojawią się przed końcem roku. »

Szwedzki system umożliwia szybkie działanie

Aktualizacja: 24.09.2007

Dzięki udogodnieniom przy zakładaniu firmy w Szwecji przedsiębiorcy mogą osiągać pełną mobilność w ciągu miesiąca od podjęcia pierwszych działań. Preferowaną formą działalności jest samozatrudnienie lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. »

Tylko wiarygodny projekt przekona bank

Aktualizacja: 21.09.2007

Planowanie i przewidywanie to umiejętności, które musi posiadać menedżer, któremu zależy, aby jego firma odnosiła sukcesy na rynku. Dotyczy to także projektów realizowanych z udziałem wsparcia unijnego. »

Czy możliwe jest pozyskanie dotacji na realizowaną inwestycję

Aktualizacja: 20.09.2007

Moja firma ubiegała się w tym roku o dotacje z Poddziałania 2.2.1. w SPO WKP. Niestety nasz projekt uzyskał zbyt małą liczbę punktów, by dostać dofinansowanie. Mimo to rozpoczęliśmy już realizację inwestycji. Czy istnieje możliwość, by uzyskać na nią dotacje z funduszy unijnych, które są na lata 2007-2013? Jeśli tak, to do kogo mamy się zgłosić. Realizujemy przedsięwzięcie za 30 mln zł. »

Dotacje na badania, a później na ich komercyjne wdrażanie

Aktualizacja: 19.09.2007

Wydatki na wdrożenie nowoczesnych technologii oraz na badania naukowe przekładają się na podniesienie poziomu innowacyjności przedsiębiorstw. Takie działania chętnie finansuje Unia Europejska. »

Banki gwarantują bezpieczeństwo systemu wykorzystania środków unijnych

Aktualizacja: 18.09.2007

Kredytowanie i szeroko pojęte doradztwo to najistotniejsze zadania banków we współpracy z przedsiębiorcami w procesie pozyskiwania funduszy strukturalnych. »

Nowa pomoc unijna dla przedsiębiorców będzie dostępna od przyszłego roku

Aktualizacja: 13.09.2007

Nie ma co się łudzić - jako pierwsi z funduszy unijnych na lata 2007-2013 skorzystają samorządowcy. Nikłe są szanse, by udało się w tym roku uruchomić wsparcie dla przedsiębiorców. Dzięki regionalnym i krajowym programom operacyjnym do firm trafi ponad 41 mld zł. To ogromna pula pieniędzy. »

Francuska biurokracja ogranicza przedsiębiorców

Aktualizacja: 10.09.2007

We Francji przedsiębiorca może korzystać z wielu preferencji. Jednak prowadzenie działalności gospodarczej utrudnia wysoki stopień zbiurokratyzowania oraz silna pozycja firm państwowych. »

Leasing może pomóc w sfinansowaniu projektów unijnych

Aktualizacja: 07.09.2007

Dofinansowanie przyznawane przedsiębiorcom ze środków funduszy strukturalnych ma zazwyczaj postać refundacji części poniesionych wydatków kwalifikowanych. Oznacza to, iż po pierwsze nie wszystkie rodzaje wydatków mogą być podstawą refundacji, a po drugie, projektodawca musi zapewnić środki finansowe na realizację całości projektu. »

Jakie warunki trzeba spełnić, aby podjąć działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii

Aktualizacja: 04.09.2007

Jestem właścicielem restauracji w centrum Warszawy. Chciałbym otworzyć następny lokal w Manchesterze. Wymagałoby to ode mnie zatrudnienia tam kilku pracowników. Czy muszę zakładać odrębną działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii? Jakie są ewentualne formalności niezbędne do podjęcia takiej działalności? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK