| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Firma w Unii

Biznes w Belgii

Aktualizacja: 13.05.2010

Pomimo kryzysu i znaczącego spadku wymiany handlowej, Belgia nadal pozostaje w czołówce partnerów handlowych Polski, co świadczy o tym, że polskie firmy potrafią tu jednak robić interesy. »

Kluczowe dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw w 2010 roku

Aktualizacja: 22.04.2010

Od 2004 roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej i aktywnie uczestniczy we wszystkich formach jej aktywności politycznej, społecznej i gospodarczej. Z członkowstwem wiążą się liczne obowiązki, ale i przywileje. Najważniejszym z obowiązków jest zasilanie budżetu Wspólnoty, natomiast jedną z najistotniejszych korzyści – możliwość korzystania ze Wspólnej Polityki Strukturalnej, znanych szeroko pod hasłem „dotacji unijnych”. »

Biznes z Norwegami

Aktualizacja: 14.04.2010

Biznes w Norwegii przypomina tamtejszy klimat – często jest chłodny i nieprzystępny dla „obcych”. Dlatego wybierając się tam w interesach, warto zadbać nie tylko o ciepłe ubranie, ale także o dobre przygotowanie i rozeznanie uwarunkowań rynkowych oraz kulturowych. »

Firma jednoosobowa w Austrii

Aktualizacja: 12.04.2010

Polacy w Austrii mają prawo do zakładania samodzielnej działalności gospodarczej na zasadzie samozatrudnienia bez żadnych ograniczeń. »

Jak pozyskać środki finansowe na wdrożenie innowacji i transfer technologii w Polsce

Aktualizacja: 12.04.2010

Innowacyjność jest bodaj najistotniejszym wyznacznikiem procesów transformacji i rozwoju każdego regionu i kraju. Jej znaczenie w kształtowaniu nowoczesnej gospodarki nie znajduje w ostatnim czasie równego sobie. To wręcz koło napędowe nadające bieg rozwojowi i postępowi gospodarczemu. »

Praca i interesy na Słowacji

Aktualizacja: 30.03.2010

Polskie firmy często prowadzą interesy za granicą i wysyłają tam swoich pracowników, warto więc poznać specyfikę funkcjonowania biznesu w innych krajach oraz zwyczaje ich mieszkańców. Rozpoczynamy cykl, który pomoże nam w kontaktach biznesowych z mieszkańcami innych krajów. Zaczynamy od najbliższego sąsiada. »

Samozatrudnienie w Belgii

Aktualizacja: 17.03.2010

Prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Belgii jest utrudnione ze względu na trzy oficjalne języki oraz podział kompetencyjny między urzędami federalnymi i regionalnymi. »

Łatwiej o pieniądze z PO Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 15.03.2010

Program Operacyjny Kapitał Ludzki ma być w 2010 r. jednym z najważniejszych źródeł finansowania działań antykryzysowych w przedsiębiorstwach. Dlatego wprowadzono w nim liczne ułatwienia dla ubiegających się o pomoc. Ogłoszono też atrakcyjne konkursy dla przedsiębiorców. »

Jak przygotować projekt pod dotacje

Aktualizacja: 10.03.2010

Decyzja o składaniu wniosku powinna wynikać z identyfikacji problemów firmy i chęci ich likwidacji, a nie tylko z dostępności funduszy unijnych. »

Własny biznes w Szwajcarii

Aktualizacja: 10.03.2010

Prowadzenie biznesu w Szwajcarii musi być właśnie jak w szwajcarskim zegarku – precyzyjne, poukładane i przede wszystkim punktualne. Nie ma tu miejsca na improwizację, a tak ceniona w innych krajach „elastyczność”, w Szwajcarii wcale nie jest cnotą. »

Jakie zmiany wprowadzono w systemie rozliczania dotacji unijnych

Aktualizacja: 25.02.2010

1 stycznia 2010 r. weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o finansach publicznych. Wprowadziła ona istotne zmiany w systemie wdrażania Funduszy Europejskich. Dotyczą one przede wszystkim systemu finansowania realizacji programów, ale również systemu instytucjonalnego. Nowe przepisy ustanawiają instytucję Płatnika, którego rolę pełni Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). »

Marszałkowie pomogą przedsiębiorcom

Aktualizacja: 17.02.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego pracuje nad programem bezzwrotnej pomocy finansowej dla firm, które ucierpiały w wyniku kryzysu. Wsparcie będzie pochodziło ze środków regionalnych programów operacyjnych i ma być udzielane tylko do końca 2010 r. »

Samozatrudnienie w Irlandii i Anglii

Aktualizacja: 03.02.2010

Od samego początku członkostwa Polski w UE Irlandia i Wielka Brytania cieszyły się największym zainteresowaniem Polaków jako kierunek migracji zarobkowej. Jednak z czasem przekonali się, że bardziej opłaca się założyć na Wyspach firmę jednoosobową, niż być pracownikiem najemnym otrzymującym płacę minimalną. »

Jak przygotować projekt pod dotacje

Aktualizacja: 02.02.2010

Zarządzanie projektem obejmuje dwie fazy: analizę i planowanie. Narzędzia wykorzystywane w fazie analizy to m.in. analiza interesariuszy. »

Innowacyjność strategią sukcesu polskiej gospodarki

Aktualizacja: 12.02.2010

Dzisiejsze wymogi świata gospodarczego zmuszają nas do poszukiwania nowych źródeł przewagi konkurencyjnej. O ile w minionych wiekach dominację gospodarczą zapewniały krajom zasoby naturalne, o tyle we  współczesnych czasach liczy się myśl techniczna, wynalazczość i innowacyjność. To dziś główne napędy w rozwoju światowej gospodarki. Bez wątpienia działalność badawczo - rozwojowa i wdrażanie innowacji są tymi czynnikami, które również Polsce mogłyby zapewnić długotrwały i stabilny rozwój gospodarczy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Kwapisz

Radca prawny.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK