| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Firma w Unii

Czy można otworzyć przedszkole za unijne pieniądze

Aktualizacja: 16.11.2010

Program Operacyjny Kapitał Ludzki stwarza wiele możliwości dla osób przedsiębiorczych, które pragną założyć własną działalność gospodarczą z wykorzystaniem pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej. Ciekawym pomysłem na biznes może być założenie przedszkola. »

Ostatnia szansa na unijne dotacje dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 09.11.2010

Zdecydowana większość unijnych pieniędzy została już rozdzielona. Jednak jeszcze w przyszłym roku właściciele firm znajdą działania, w ramach których będą mogli uzyskać dotację na rozwój swojego biznesu. »

Jak długo czeka się na wypłatę dofinansowania na e-biznes

Aktualizacja: 12.10.2010

Otrzymanie decyzji o dofinansowaniu, w ramach działania 8.1. Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej, to dopiero początek (często długiej) drogi przedsiębiorstwa do otrzymania pieniędzy ze środków europejskich. Wiele czynników wpływa na przedłużanie okresu oczekiwania na zwrot części poniesionych kosztów. »

Wskaźnik produktu, rezultatu i oddziaływania

Aktualizacja: 20.09.2010

Przedsiębiorca zamierzający sfinansować inwestycję ze środków Unii Europejskiej już na etapie jej planowania zobowiązany jest do zdefiniowania mierzalnego oraz realnego do osiągnięcia celu. Ten z kolei, powinien zostać ujęty na trzech płaszczyznach: produktu, rezultatu i oddziaływania. »

Biznes na Cyprze

Aktualizacja: 02.09.2010

Cypr kojarzony jest przede wszystkim z wizerunkiem raju podatkowego. Nie oznacza to jednak, że aktywność gospodarcza na wyspie ogranicza się do prowadzenia „papierowego” biznesu, czyli rejestracji i obsługi firm szukających podatkowego azylu. »

Szansa na dofinansowanie wdrożenia B2B

Aktualizacja: 16.07.2010

Jesienią odbędzie się jedyny w tym roku nabór wniosków do Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B”. Czasu na przygotowania pozostało zatem już niewiele, tym bardziej że w tym czasie MRR ma zmienić zasady przyznawania dofinansowań. »

Rumunia przyjazna inwestorom

Aktualizacja: 14.07.2010

Polscy przedsiębiorcy, również z sektora MSP, nie powinni zapominać o Rumunii – tylko tam mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 50% poniesionych kosztów. Budżet na lata 2007-2013 przewiduje aż ok. 3 mld euro na projekty inwestycyjne firm. »

Firma jednoosobowa w Holandii

Aktualizacja: 28.02.2018

Działalność jednoosobowej firmy w Holandii od strony formalnej niewiele się różni od takiej samej prowadzonej w Polsce. »

Samozatrudnienie w Czechach

Aktualizacja: 17.06.2010

Procedury rejestracyjne firmy na terenie Czech niewiele się różnią od polskich. Po ich spełnieniu otwarta droga do zarabiania czeskich koron. »

Nadrenia Północna-Westfalia - polskie firmy mile widziane

Aktualizacja: 10.06.2010

Nadrenia Północna-Westfalia jest największym regionem inwestycyjnym pod względem liczby polskich przedsiębiorstw działających w Niemczech, choć kryzys gospodarczy ten trend spowolnił. »

Dotacje unijne dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw

Aktualizacja: 07.06.2010

O tym, czy dane przedsiębiorstwo można zaliczyć do mikro-, małych czy średnich przedsiębiorstw, decyduje liczba pracowników zatrudnianych przez przedsiębiorstwo, wysokość rocznego obrotu w ostatnim roku obrotowym lub całkowita wartość aktywów ujęta w ostatnim rocznym bilansie. »

Regionalne Programy Operacyjne trzecim filarem wsparcia inwestycji przedsiębiorców (cz. III)

Aktualizacja: 28.05.2010

Każde województwo wdraża swój własny Program Operacyjny, uzgodniony odrębnie z Komisją Europejską, w związku z czym każdy z nich rządzi się własnymi prawami. Generalnie wszystkie projekty realizowane na poziomie regionalnym dzielą się na inwestycyjne, których jest zdecydowanie więcej oraz nastawione na innowacje i nowe technologie, które występują niestety rzadziej w przekroju wszystkich polskich województw. »

Regionalne Programy Operacyjne trzecim filarem wsparcia inwestycji przedsiębiorców (cz. II)

Aktualizacja: 26.05.2010

Z uwagi na odrębność każdego Województwa i Programu Operacyjnego terminy konkursów w poszczególnych regionach nie są zbieżne, przez co dla przedsiębiorców jawi się szansa na dofinansowanie różnych przedsięwzięć w różnych rejonach kraju w różnym czasie. »

Regionalne Programy Operacyjne trzecim filarem wsparcia inwestycji przedsiębiorców (cz. I)

Aktualizacja: 10.06.2010

Każde województwo wdraża swój własny Program Operacyjny, uzgodniony odrębnie z Komisją Europejską, w związku z czym każdy z nich rządzi się własnymi prawami. Teoretycznie są one przeznaczone dla przedsiębiorców z danego regionu, ale praktyka, a przede wszystkim prawne regulacje pozwalają na finansowanie inwestycji realizowanej w danym województwie. »

Kluczowe dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw w 2010 roku

Aktualizacja: 17.05.2010

Od 2004 roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej i aktywnie uczestniczy we wszystkich formach jej aktywności politycznej, społecznej i gospodarczej. Z członkowstwem wiążą się liczne obowiązki, ale i przywileje. Najważniejszym z obowiązków jest zasilanie budżetu Wspólnoty, natomiast jedną z najistotniejszych korzyści – możliwość korzystania ze Wspólnej Polityki Strukturalnej, znanych szeroko pod hasłem „dotacji unijnych”. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Ekman

Dyrektor 24iValue

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK