| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Działalność gospodarcza

Przedsiębiorca prowadzący komis może ograniczyć swoją odpowiedzialność

Aktualizacja: 04.12.2007

Przedsiębiorcy prowadzący komisy muszą dokładnie sprawdzać rzeczy, które sprzedają. W przeciwnym wypadku są narażeni na odpowiedzialność wobec nabywcy z tytułu rękojmi. Dotyczy to szczególnie sprzedaży samochodów. Legalność ich pochodzenia może niekiedy budzić wątpliwości. »

Pomysł na własny biznes - sklep z zabawkami i ubrankami dla dzieci

Aktualizacja: 03.12.2007

Zabawki to trudna branża. Asortyment towarów składa się z tysięcy pozycji dla różnych grup wiekowych - od niemowlęcia po ucznia gimnazjum. Wiele rodzajów klocków, piłek, skakanek, lalek, misiów, samochodów, po wyrafinowane zabawki elektroniczne. W dobrym sklepie trzeba mieć drogie produkty markowe, zabawki ekologiczne i chińską taniochę. »

Odmowa spełnienia gwarancji

Aktualizacja: 03.12.2007

Sprzedawca lub wytwórca rzeczy (gwarant) może udzielić kupującemu gwarancji co do jakości sprzedanej rzeczy poprzez zobowiązanie się do pewnych świadczeń, na wypadek gdyby w określonym terminie ujawniły się wady fizyczne rzeczy sprzedanej. »

Jak stosować mediację w sporze z klientem

Aktualizacja: 03.12.2007

Mediacja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a nawet dochodzenie swoich praw w sądzie. Szkoda, że ciągle dość rzadko bywa stosowana. »

Praktyczny podpis elektroniczny

Aktualizacja: 27.11.2007

Bezpieczny podpis elektroniczny gwarantuje nienaruszalność przesyłanych danych. Dokumenty nim opatrzone wywołują takie same skutki prawne, jak własnoręcznie podpisane dokumenty. »

Za agresywne praktyki rynkowe trzeba zapłacić odszkodowanie

Aktualizacja: 23.11.2007

W nowych przepisach ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym znalazła się lista praktyk wprowadzających w błąd i agresywnych. Przedsiębiorcom, którzy je stosują, grozi odpowiedzialność cywilna i sankcje karne. »

Jak prowadzić książkę kontroli

Aktualizacja: 22.11.2007

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić książkę kontroli. Przechowuje ją w swojej siedzibie i udostępnia na żądanie inspektorów. »

Zakazy wpisane do rejestru wiążą wszystkich przedsiębiorców

Aktualizacja: 22.11.2007

Przedsiębiorcy, tworząc wzorce umów, powinni sprawdzić, czy dany zapis w umowie nie został uznany za niedozwoloną klauzulę umowną. W przeciwnym razie mogą narazić się na karę pieniężną ze strony prezesa UOKiK. »

W przedsiębiorstwie może być prowadzona tylko jedna kontrola

Aktualizacja: 21.11.2007

Czy organ kontroli może równocześnie prowadzić więcej niż jedną kontrolę u przedsiębiorcy? »

Internacjonalizacja przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 20.11.2007

Przedsiębiorca decydując się na umiędzynarodowienie działalności przedsiębiorstwa powinien określić odpowiednią strategię internacjonalizacji. »

Nadmiar obowiązków utrudnia prowadzenie przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 16.11.2007

Od nowego roku będzie więcej kontroli w firmach transportowych. Przedsiębiorcy już się boją kar, gdyż dużo się od nich wymaga, a oni nie są w stanie wszystkiego dopilnować. »

Pomysł na własny biznes - agroturystyka

Aktualizacja: 15.11.2007

W Polsce z wypoczynku na wsi korzysta rocznie 1-1,5 mln osób. Część z nich, zamiast do rodziny, wyjeżdża do gospodarstw agroturystycznych. Kuszą pięknym położeniem, dobrą kuchnią i serdecznością gospodarzy. Agroturystyka kwitnie i ma perspektywy. »

Pełnomocnik pomoże w prowadzeniu firmy

Aktualizacja: 09.11.2007

Przedsiębiorca nie musi sam prowadzić wszystkich spraw dotyczących firmy i kontaktów z kontrahentami. W tym celu może wyznaczyć pełnomocnika albo prokurenta. »

Pomysł na własny biznes - multiserwis

Aktualizacja: 08.11.2007

Coraz więcej sprzętu AGD i RTV trafia do naszych domów. Gdy się zepsuje, musi być naprawiany. A psuje się wszystko. Telewizory, które posiada już 99 proc. gospodarstw, pralki, lodówki. »

W jaki sposób podzielić majątek firmy w związku z rozwodem małżonków

Aktualizacja: 06.11.2007

Od 1993 r. prowadzę działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji. Rozwodzę się z żoną. Mamy wspólność majątkową. Jak podzielić majątek firmy w zaistniałej sytuacji? W skład firmy wchodzą m.in.: pomieszczenia - biuro, warsztat, magazyn, znajdujące się w domu mieszkalnym wybudowanym w 1998 r. z takim przeznaczeniem zawartym w pozwoleniu na budowę, 6-letni samochód dostawczy i samochód osobowy będący do końca roku w leasingu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grant Thornton

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK