| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Działalność gospodarcza

Gospodarka odpadami w firmie

Aktualizacja: 29.05.2008

Ochrona środowiska naturalnego dotyczy każdego z nas. Trzeba jednak zauważyć, że to przedsiębiorcy postrzegani są jako ci, którzy najbardziej przyczyniają się do jego zanieczyszczania. Dlatego właśnie na nich ciąży wiele obowiązków związanych z działaniami proekologicznymi, które obejmują m.in. gospodarowanie odpadami. »

Bezpieczny podpis elektroniczny jest jak podpis własnoręczny

Aktualizacja: 29.05.2008

Używanie bezpiecznego podpisu elektronicznego jest bezpieczne i proste. Przedsiębiorcom coraz bardziej ułatwia prowadzenie działalności gospodarczej, a osobom fizycznym m.in. kontakty z administracją. »

Informacji o kontrahentach można szukać w wielu miejscach

Aktualizacja: 30.05.2008

Przedsiębiorcy, rozpoczynając współpracę z nowymi kontrahentami i szukając informacji o nich, mogą korzystać z profesjonalnych aplikacji do zarządzania ryzykiem, usług wywiadowni gospodarczych, baz danych dłużników czy raportów dostarczanych im przez ubezpieczycieli kredytu kupieckiego. »

Współpraca z siecią reklamową może dać e-firmie dodatkowy zarobek

Aktualizacja: 30.05.2008

Prowadzisz własny biznes w sieci, a twoją stronę odwiedzają setki czy nawet tysiące osób miesięcznie? Możesz na nich dodatkowo zarobić, podpisując umowę z siecią reklamową. »

Mediacja pozwala uniknąć sądu

Aktualizacja: 12.05.2008

Przedsiębiorca, który chce uniknąć postępowania przed sądem w razie sporu z klientem, może zdecydować się na mediację. Jest ona dobrowolna, więc musi na nią wyrazić zgodę również klient. »

Jakie koszty sądowe płacą przedsiębiorcy

Aktualizacja: 28.05.2008

Przedsiębiorca, który dochodzi roszczeń na drodze sądowej, musi ponosić koszty sądowe. Jeżeli wygra sprawę, może liczyć na ich zwrot od pozwanego. Opłaty ponosi też wtedy, gdy figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym. »

Trzeba płacić za publiczne odtwarzanie utworów

Aktualizacja: 27.05.2008

Przedsiębiorcy prowadzący hotele, puby, restauracje - jeśli odtwarzają muzykę lub inne utwory swoim gościom - muszą podpisywać umowy licencyjne z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi. »

Pomysł na biznes - gabinet odnowy biologicznej

Aktualizacja: 24.04.2008

W Polsce działa ponad 10 tys. gabinetów odnowy biologicznej, które łączą funkcje kosmetyczne z gimnastyką i poprawą kondycji. Klientami są nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, a zapotrzebowanie na usługi systematycznie rośnie. »

W jakiej branży i w jakiej formie warto otwierać działalność gospodarczą w Polsce

Aktualizacja: 24.04.2008

Każdy kto ma pomysł na biznes, zawsze zastanawia się czy ma on szanse powodzenia. A jeśli już podejmiemy decyzję, że zakładamy firmę, to znowu powstaje pytanie - jaką wybrać formę prawną. Dodatkowo warto przeanalizować najbardziej atrakcyjne i najbardziej ryzykowne branże i regiony Polski. Przypomnimy sobie również trochę podstaw z zakresu prawa gospodarczego. »

Jak uzyskać zezwolenie na handel alkoholem

Aktualizacja: 21.04.2008

Zezwolenie na sprzedaż detaliczną alkoholu wydaje wójt, burmistrz albo prezydent miasta na wniosek przedsiębiorcy. Za umożliwienie sprzedaży alkoholu przedsiębiorca uiszcza gminie opłatę. »

Przedsiębiorstwa zwiększają wydatki na uczestnictwo w targach

Aktualizacja: 10.04.2008

Udział w targach jest dla przedsiębiorców jedną z najskuteczniejszych form zwiększania sprzedaży i pozyskiwania informacji o rozwoju branży. Dlatego z roku na rok rośnie zainteresowanie targami małych i średnich firm. Tym bardziej, że poprawia się jakość obsługi targowej. »

Firmę dziedziczy rodzina i spłaca długi

Aktualizacja: 03.04.2008

Wierzyciel przedsiębiorcy może uzyskać klauzulę wykonalności przeciwko małżonkowi zadłużonego przedsiębiorcy. Po śmierci przedsiębiorcy za jego długi odpowiada rodzina, która odziedziczyła firmę. »

Jak prowadzić działalność gospodarczą i nie naruszać prawa autorskiego

Aktualizacja: 01.04.2008

Czy przedsiębiorca prowadzący np. pub lub sklep może odtwarzać w nich muzykę? Czy zobowiązany jest do jakichś opłat z tego tytułu? »

Przedsiębiorca ma dwa tygodnie na odpowiedź na pozew

Aktualizacja: 27.03.2008

Brak odpowiedzi na pozew może mieć dla przedsiębiorcy negatywne konsekwencje w postaci wydania przez sąd wyroku zaocznego. »

Koszty firmy prowadzonej w inkubatorze przedsiębiorczości to tylko 200 zł miesięcznie

Aktualizacja: 20.03.2008

W ramach tej opłaty akademickie inkubatory przedsiębiorczości prowadzą rozliczeniach księgowe i finansowe każdej firmy oraz udzielają pomocy prawnej. Dodatkowo fundacja zapewnia swoim beneficjentom dostęp do urządzonego i wyposażonego biura. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK