| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Działalność gospodarcza

Jakie koszty sądowe płacą przedsiębiorcy

Aktualizacja: 28.05.2008

Przedsiębiorca, który dochodzi roszczeń na drodze sądowej, musi ponosić koszty sądowe. Jeżeli wygra sprawę, może liczyć na ich zwrot od pozwanego. Opłaty ponosi też wtedy, gdy figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym. »

Trzeba płacić za publiczne odtwarzanie utworów

Aktualizacja: 27.05.2008

Przedsiębiorcy prowadzący hotele, puby, restauracje - jeśli odtwarzają muzykę lub inne utwory swoim gościom - muszą podpisywać umowy licencyjne z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi. »

Pomysł na biznes - gabinet odnowy biologicznej

Aktualizacja: 24.04.2008

W Polsce działa ponad 10 tys. gabinetów odnowy biologicznej, które łączą funkcje kosmetyczne z gimnastyką i poprawą kondycji. Klientami są nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, a zapotrzebowanie na usługi systematycznie rośnie. »

W jakiej branży i w jakiej formie warto otwierać działalność gospodarczą w Polsce

Aktualizacja: 24.04.2008

Każdy kto ma pomysł na biznes, zawsze zastanawia się czy ma on szanse powodzenia. A jeśli już podejmiemy decyzję, że zakładamy firmę, to znowu powstaje pytanie - jaką wybrać formę prawną. Dodatkowo warto przeanalizować najbardziej atrakcyjne i najbardziej ryzykowne branże i regiony Polski. Przypomnimy sobie również trochę podstaw z zakresu prawa gospodarczego. »

Jak uzyskać zezwolenie na handel alkoholem

Aktualizacja: 21.04.2008

Zezwolenie na sprzedaż detaliczną alkoholu wydaje wójt, burmistrz albo prezydent miasta na wniosek przedsiębiorcy. Za umożliwienie sprzedaży alkoholu przedsiębiorca uiszcza gminie opłatę. »

Przedsiębiorstwa zwiększają wydatki na uczestnictwo w targach

Aktualizacja: 10.04.2008

Udział w targach jest dla przedsiębiorców jedną z najskuteczniejszych form zwiększania sprzedaży i pozyskiwania informacji o rozwoju branży. Dlatego z roku na rok rośnie zainteresowanie targami małych i średnich firm. Tym bardziej, że poprawia się jakość obsługi targowej. »

Firmę dziedziczy rodzina i spłaca długi

Aktualizacja: 03.04.2008

Wierzyciel przedsiębiorcy może uzyskać klauzulę wykonalności przeciwko małżonkowi zadłużonego przedsiębiorcy. Po śmierci przedsiębiorcy za jego długi odpowiada rodzina, która odziedziczyła firmę. »

Jak prowadzić działalność gospodarczą i nie naruszać prawa autorskiego

Aktualizacja: 01.04.2008

Czy przedsiębiorca prowadzący np. pub lub sklep może odtwarzać w nich muzykę? Czy zobowiązany jest do jakichś opłat z tego tytułu? »

Przedsiębiorca ma dwa tygodnie na odpowiedź na pozew

Aktualizacja: 27.03.2008

Brak odpowiedzi na pozew może mieć dla przedsiębiorcy negatywne konsekwencje w postaci wydania przez sąd wyroku zaocznego. »

Koszty firmy prowadzonej w inkubatorze przedsiębiorczości to tylko 200 zł miesięcznie

Aktualizacja: 20.03.2008

W ramach tej opłaty akademickie inkubatory przedsiębiorczości prowadzą rozliczeniach księgowe i finansowe każdej firmy oraz udzielają pomocy prawnej. Dodatkowo fundacja zapewnia swoim beneficjentom dostęp do urządzonego i wyposażonego biura. »

Obowiązki przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami

Aktualizacja: 04.04.2008

W ostatnich latach obserwowany jest wzrost liczby aktów prawnych, które dotyczą zagadnień związanych z ochroną środowiska. Są one skierowane w przeważającej mierze do przedsiębiorców, bo ci są postrzegani jako główni zanieczyszczający środowisko naturalne. »

Pomysł na biznes - bar sushi

Aktualizacja: 06.03.2008

Prowadzenie baru sushi to sztuka, która wymaga zainteresowania kuchnią japońską, znacznego uporu i nakładu sporych pieniędzy. Przybywa ich jednak w szybkim tempie, bo dają niezłe zyski. »

Rejestracja w urzędzie gminy albo w sądzie gospodarczym

Aktualizacja: 06.03.2008

Aby rozpocząć prowadzenie najprostszej działalności gospodarczej, osoba fizyczna powinna zarejestrować się w gminie właściwej dla miejsca pobytu. Nie musi być tam zameldowana, wystarczy, że przebywa tam z zamiarem stałego pobytu. »

Czy handlując w internecie, konieczne jest założenie firmy

Aktualizacja: 28.02.2008

Podatnik wrócił z zagranicy, skąd przywiózł zarobione pieniądze. Postanowił sprzedawać sprzęt fotograficzny w internecie za pośrednictwem aukcji internetowych. Podatnik nawiązał kontakt z producentami z Azji, zamawiając tam towar. Podatnik jest osobą fizyczną i swoje roczne obroty przewiduje na poziomie 10 tys. euro. Transakcje będą przeprowadzane tylko i wyłącznie poprzez aukcje internetowe. »

Pomysł na biznes - klub rozrywkowy

Aktualizacja: 28.02.2008

Kluczem do sukcesu klubu rozrywkowego jest odpowiedni lokal. Otwierając własny klub, trzeba się liczyć z tym, że zyski przyjdą dopiero po kilkunastu miesiącach, ale mogą sięgnąć nawet 30 tys. zł miesięcznie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Narkiewicz-Tarłowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK