| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Finamo: skuteczne wsparcie dla złotego

Finamo: skuteczne wsparcie dla złotego

Poziom 4,1 zł za euro stał się dobrą obroną przed dalszym osłabieniem się naszej waluty. Złoty odreagowywał poprzednie spadki.

Wtorkowa sesja była udana dla naszej waluty - złoty odreagowywał ubiegłotygodniowe spadki w porównaniu do euro jak i do dolara. Na obydwu walutach skuteczne okazały się poziomy, które już wcześniej zatrzymywały nadmierną deprecjację złotego.

W odniesieniu do euro taką obroną był poziom 4,1 zł za euro, wczoraj kurs EUR/PLN spadł do 4,06. Równocześnie USD/PLN odbił się (już w poniedziałek) od okrągłej granicy 3 zł i wczoraj notowania zakończył przy 2,94 złotych.

Naszej walucie pomagała pewna odwilż na GPW oraz innych rynkach w Europie. Także inwestorzy w USA nabrali nieco zaufania - stąd wyraźny wzrost zanotowało wczoraj euro względem dolara. Kurs EUR/USD przebił się wczoraj przez poziom 1,38 - choć, co warto podkreślić, nadal jest poniżej okrągłego 1,40. Innymi słowy tak szybko rynek nie ucieknie od dolara.

Podobnie jak wczoraj rynek nie będzie miał zbyt wiele argumentów do większych zmian kursów walutowych. Kalendarz danych makro jest prawie pusty, o godz. 16 wystąpi Ben Bernanke, choć tu nic niespodziewanego raczej nie powinno mieć miejsca.

Wydaje się, że dziś złoty powinien nadal w niewielkim stopniu umacniać się, wraz z umiarkowanymi wzrostami giełdowych indeksów na świecie. Kurs EUR/PLN powinien dojść do 4,036 i tam zastanowić się nad możliwością ponownego ataku na okrągłą granicę 4 złotych.

Zobacz także: Notowania.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

analityk Finamo

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »