| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > 15 mln zł dotacji na realizację projektów IT

15 mln zł dotacji na realizację projektów IT

Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0 rozpoczął nabór wniosków on line do projektu. Jego celem jest finansowe i merytoryczne wsparcie pomysłowych i energicznych ludzi w tworzeniu innowacyjnych technologii w szczególności animacji i grafiki 3D, internetu, e-learningu, technologii mobilnych i telekomunikacji.

Wnioski on-line można składać za pośrednictwem strony www.milionnastart.pl do dnia 31 marca 2010 roku.

Spośród nadesłanych wniosków komitet inwestycyjny wyłoni 75 najlepszych pomysłów. Ich autorzy przejdą kolejną, bezpośrednią fazę selekcji, która pozwoli wyłonić 30 pomysłów dla których zostanie opracowane studium wykonalności.

Ostatecznie na wsparcie finansowe przy realizacji innowacyjnych projektów może liczyć 12 pomysłodawców. Wkład kapitałowy może wynieść nawet 200 tys. euro.

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Jednocześnie rozpoczyna się kampania informacyjna która ma na celu dotarcie do potencjalnych beneficjentów projektu. Działania skierowane są do trzech głównych grup: studentów, pracowników naukowych oraz ludzi pracujący w korporacjach.

- Mamy nadzieje, że uda nam się zachęcić pracowników korporacji do prowadzenia własnego biznesu. Nasz projekt może pomóc im w realizacji, często rewolucyjnych i przełomowych technologicznie pomysłów, które nie mają zbyt wielkiej szansy na wdrożenie w strukturach organizacyjnych korporacji. Liczymy też na to, że od nich będą pochodzić najbardziej dojrzałe biznesowo pomysły – mówi Kinga Pawłowska, dyrektor projektu Inkubator przedsiębiorczości Media 3.0.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z EFRR w ramach PO IG oraz budżetu państwa, Priorytet 3 - Kapitał dla innowacji, Działanie 3.1- Inicjowanie działalności innowacyjnej. Łączny budżet projektu to około 15 mln zł.

Koordynatorem projektu Media 3.0 jest Park Technologiczny – Miasteczko Multimedialne, który powstał w 2006 roku w Nowym Sączu. Z kolei partnerami projektu są PKPP Lewiatan, Multiklaster, AIP oraz ICM.

PKPP Lewiatan/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK