| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Stawki za wykonywanie prac przy powszechnym spisie rolnym

Stawki za wykonywanie prac przy powszechnym spisie rolnym

Dodatki za wykonywanie prac związanych z powszechnym spisem rolnym w 2010 roku będą przyznawane według kilku kryteriów. Głównymi wytycznymi są funkcja, złożoność wykonywanych zadań i stopień odpowiedzialności.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia za wykonywanie prac związanych z powszechnym spisem rolnym w 2010 roku, przedłożone przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

W tym dokumencie określono kryteria obliczania wynagrodzenia oraz dodatków i nagród za wykonywane czynności na rzecz spisu rolnego w 2010 roku, realizowane na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

Przewidziano, że wysokość dodatku wyniesie od 20 do 120 proc. kwoty przeciętnego wynagrodzenia w kwartale poprzedzającym jego przyznanie. Podstawowymi kryteriami przyznawania dodatku będą m.in.: funkcja, złożoność wykonywanych zadań, stopień odpowiedzialności. Dodatek ma być wypłacany tylko za okres przepracowany.

Nagrody dla osób pracujących na rzecz spisu rolnego nie mogą przekroczyć przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Dla komisarzy i ich zastępców wysokość nagrody nie powinna przekroczyć wielokrotności tego wynagrodzenia, np. dla wojewódzkich komisarzy i ich zastępców – 2-krotności przeciętnego wynagrodzenia, dla komisarzy gminnych i ich zastępców – 1,5-krotności wynagrodzenia.

CIR/IN

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF

United Nations Children’s Fund

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK