| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > 30 kwietnia będą otwarte wszystkie urzędy skarbowe

30 kwietnia będą otwarte wszystkie urzędy skarbowe

W sobotę 30 kwietnia 2011 r., tuż przed upływem terminu składania zeznań za 2010 r., zaplanowano sobotę pracującą w urzędach skarbowych. W tym dniu urzędy będą pracować w godzinach od 9.00 do 13.00. Pamiętajmy, że ostatnim dniem na złożenie PIT-ów za 2010 rok (oprócz PIT-28, PIT-16A i PIT-19A, które trzeba było złożyć do końca stycznia) jest poniedziałek 2 maja 2011 r.

W ostatnią sobotę sezonu PIT-owego będzie można uzyskać pomocy urzędników przy wypełnianiu PIT. Na podatników czekać będą dodatkowe punkty informacyjne oraz stanowiska wprowadzania zeznań, aby bezpośrednio po złożeniu zeznania, w obecności podatnika, wprowadzić je do systemu informatycznego.

Możliwe będą również konsultacje telefoniczne  Podatnicy będą mogli również samodzielnie wysyłać zeznania drogą elektroniczną korzystając z pomocy przygotowanych broszur informacyjnych i prezentacji multimedialnych.

Ministerstwo Finansów zaprasza do wizyt w urzędach ale jednocześnie sugeruje, by przyjść do urzędu skarbowego w naprawdę ważnej sprawie, a PIT wysłać raczej przez internet przy pomocy systemu e-deklaracje.

Już prawie 800 tys. interaktywnych formularzy PIT wpłynęło od podatników do systemu e-Deklaracje. Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT 16, 16A i 19A, zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego. Polscy podatnicy najchętniej korzystają z możliwości wysyłania PIT bez podpisu kwalifikowanego. Przykładowo spośród 591 tys. najpopularniejszych zeznań PIT-37 tylko 4 tys. posiadają podpis elektroniczny.

Polecamy: Limity ulg i odliczeń w PIT

Polecamy: Najczęstsze błędy w PIT-ach

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »