REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Główne zmiany podatkowe w 2011 roku - szkolenie

REKLAMA

REKLAMA

Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber) oraz CTN Polska Sp. z o. o. zapraszają na szkolenie poświęcone najważniejszym zmianom w prawie podatkowym jakie obowiązują od początku 2011 roku. Szkolenie odbędzie się 22 lutego 2011 roku w Warszawie. Szczegóły poniżej.

Początek roku jest okresem szczególnego zainteresowania tematami księgowymi i podatkowymi. Sporządzanie sprawozdania finansowego za rok 2010 oraz nowe przepisy wchodzące w życie od 1 stycznia 2011 zmuszają przedsiębiorców i kadrę zarządczą do poświecenia czasu tematom podatkowym.

REKLAMA

Jest to więc idealny moment na analizę dotychczasowego funkcjonowania działu księgowego i dostosowanie się do nowych i korzystnych przepisów podatkowych.

Szkolenie jest adresowane do:
Przedsiębiorców oraz managerów średniego i wyższego szczebla

Celem spotkania jest prezentacja przepisów podatkowych które pozwalają na:
1. zmniejszenie wysokości płaconych podatków,
2. przesunięcie terminów płatności podatków,
3. zmniejszenie ilości pracy działu księgowego i kosztów jego funkcjonowania.

Równocześnie zostaną zaprezentowane najistotniejsze zmiany w prawie podatkowym (VAT i CIT).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W części poświęconej zmianom w VAT obowiązującym od 1 stycznia 2011 zaprezentowane zostaną m.in. kwestie związane ze zmianą stawek VAT, nowymi zasadami odliczania VAT od samochodów i paliw oraz zasadami dotyczącymi faktur elektronicznych. 

VAT 2011 - wszystkie zmiany w jednym miejscu

Kasy fiskalne 2011

W trakcie prezentacji zmian w podatku dochodowym omówione zostaną przede wszystkim nowe rozwiązania dotyczące opodatkowania aportów do spółek osobowych oraz opodatkowania dywidend.

Program szkolenia:
1. Prezentacja wybranych ogólnych zasad wynikających z obowiązujących przepisów podatkowych,
2. Prezentacja przepisów pozwalających na zmniejszenie wysokości płaconych podatków, przesuniecie terminów ich płatności oraz zmniejszenia kosztów funkcjonowania działu księgowego,
3. Prezentacja najistotniejszych zmian w VAT od 1 stycznia 2011,
4. Prezentacja najistotniejszych zmian w CIT od 1 stycznia 2011,
5. Pytania i dyskusja.

Prelegent spotkania:

Michał Deskur - Partner, Prezes Zarządu i założyciel biura księgowego CTN Polska Sp. z o. o. 

REKLAMA

Michał Deskur posiada wieloletnie doświadczenie w pracy we Francji w międzynarodowej firmie audytorskiej. Od ponad 10 lat zarządza biurem księgowym specjalizującym się w kompleksowej obsłudze księgowej spółek o kapitale belgijskim i francuskim. 

Michał Deskur doradza wielu belgijskim i francuskim inwestorom w zakresie finansowym i księgowym w procesie tworzenia i pozyskiwania podmiotów działających na terenie RP. Doradztwo dotyczy projektów inwestycyjnych oraz transakcji restrukturyzacyjnych związanych z podziałami, fuzjami i przejęciami. Posiada także bogate doświadczenie w organizacji kompleksowej obsługi księgowej dużych przedsiębiorców. 

CTN Polska Sp. z o. o. posiada szerokie doświadczenie w problematyce rozliczania projektów inwestycyjnych współfinansowanych ze środków publicznych oraz obsłudze spółek działających w specjalnych strefach ekonomicznych. 

Data szkolenia: 22.02.2011, godz. 9:00-12:00

Miejsce
: Atrium International, Al. Jana Pawła II 23, II piętro, Warszawa

Koszt
:
Członkowie Belgijskiej Izby Gospodarczej: 140 PLN + 23% VAT(172,20 brutto)
Nie-członkowie: 220 PLN + 23% VAT (270,60 brutto)

Język
: Polski

Organizatorzy zachęcają do szybkiej rejestracji - dla pierwszych dwóch osób udział w szkoleniu gratis!

Formularz rejestracyjny dostępny na stronie belgium.pl

Patronat medialny:
Biznes.wieszjak.pl
prawnik.pl
taxfin.pl
pit.pl
vat.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA