| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unijni ministrowie rozmawiali na temat sytuacji gospodarczej Grecji

Unijni ministrowie rozmawiali na temat sytuacji gospodarczej Grecji

Ostatnie posiedzenie Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), które odbyło się z udziałem ministra finansów Jacka Rostowskiego 16 marca br. w Brukseli, dotyczyło aktualnej sytuacji gospodarczo-finansowej w UE oraz oceny działań podjętych przez Grecję dla ograniczenia nadmiernego deficytu.

Ministrowie finansów krajów UE uznali na podstawie bieżących informacji, że Grecja we właściwy sposób wdraża decyzję Rady z lutego 2009 r. oraz program stabilności, a planowane działania można uznać za wystarczające do osiągnięcia celów budżetowych w 2010 roku.

Ponadto Rada uzgodniła ogólne stanowisko w sprawie projektu dyrektywy upraszczającej wymogi dotyczące faktur elektronicznych oraz dyrektywy w sprawie wzmocnienia współpracy w zakresie odzyskiwania wierzytelności dotyczących podatków, ceł i innych obciążeń. Ministrowie przyjęli także dyrektywę dotyczącą zapobiegania oszustwom VAT w handlu pozwoleniami na emisję gazów cieplarnianych.

W ramach przygotowań do marcowego posiedzenia Rady Europejskiej Rada ECOFIN przyjęła konkluzje w sprawie nowej strategii UE na rzecz wzrostu i zatrudnienia (tzw. strategia UE 2020), strategii wyjścia z systemów wsparcia dla sektora finansowego oraz środków podjętych na rynkach pracy i rynkach produktowych w reakcji na kryzys.

Ministrowie przyjęli także konkluzje w sprawie finansowania działań łagodzących skutki zmian klimatycznych oraz wytyczne budżetowe na rok 2011.

Polecamy: Finanse osobiste Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK