| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MSWiA: rzeki są cały czas monitorowane

MSWiA: rzeki są cały czas monitorowane

Poprawiła się sytuacja w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej nad Wisłą (woj. mazowieckie). Pomimo wysokich stanów wody na stacjach wodowskazowych w tych miejscach odnotowywane są spadki. Od wczoraj wieczorem (4 marca br.) poziom wody w Kępie Polskiej obniżył się o 95 cm, a w Wyszogrodzie o 86 cm. Lokalne służby kryzysowe i strażacy stale obserwują rzekę.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek (4 marca) w godzinach wieczornych poziom wody w Kępie Polskiej wynosił 728 cm (przekroczenie stanu alarmowego o 278 cm).

Rano (5 marca br.) stan wody kształtował się na poziomie 633 cm (183 cm powyżej stanu alarmowego).W Wyszogrodzie wczoraj wieczorem stan wody był na poziomie 742 cm (192 cm powyżej stanu alarmowego), a dziś o godz. 6.00 wynosił 656 cm (przekroczenie stanu alarmowego o 106 cm).Na Odrze i jej dopływach nie ma już pokrywy lodowej. Lód utrzymuje się na środkowej Wiśle na odcinku od Wyszogrodu do Płocka oraz na dolnym Bugu.

7 lodołamaczy pracuje na Zbiorniku Włocławskim w okolicach Dobrzynia nad Wisłą. Kruszą zator lodowy, który nocą przesunął się z rejonu Kępy Polskiej.

Wczoraj (4 marca) odwołane zostały alarmy powodziowe dla gminy Pokój (woj. opolskie), gminy Małogoszcz (woj. świętokrzyskie) oraz miejscowości: Wychódźc, Wilkówiec i Zdziarka w gminie Czerwińsk (woj. mazowieckie).

Zniesiono też stan pogotowia przeciwpowodziowego dla gminy Sobków i Imielno (woj. świętokrzyskie), gminy Sępopol (woj. warmińsko-mazurskie), miasta Tomaszów Mazowiecki (woj. łódzkie) oraz gminy Laszki (woj. podkarpackie).W czwartek (4 marca) żołnierze z 15. Batalionu Saperów z Orzysza przy pomocy ładunków wybuchowych rozbili zator lodowy na rzece Łyna w miejscowości Sępopol (woj. warminsko-mazurskie). Dziś (5 marca) saperzy mają wysadzać zator na rzece Guber (dopływ rzeki Łyny).

Według hydrologów stan wody w dorzeczu górnej Wisły jest głównie w strefie średniej, w pozostałej części dorzecza w strefie wysokiej. Stan niski odnotowano lokalnie na Dunajcu i Wisłoku. W dorzeczu Odry stan wody układa się przeważnie w strefie wysokiej i średniej. Stan wysoki występuje na Odrze, Osobłodze, Bystrzycy, Widawie, Kaczawie, Baryczy oraz na większości rzek zlewni Warty i Noteci. Stan niski utrzymuje się na Strzegomce i lokalnie na Nysie Kłodzkiej, Kaczawie, Bobrze i Noteci.

Stan wody w rzekach Przymorza jest głównie w strefie wysokiej. Stan średni zanotowano na Słupi i Gołdapie, stan niski lokalnie na górnej Łynie.

Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach temperatura w nocy wyniesie od -10 do -6°C, w pierwszej połowie przyszłego tygodnia od -14°C na północnym wschodzie do -5°C na północnym zachodzie i nad morzem. W dzień temperatura ma kształtować się poziomie od -6°C na Suwalszczyźnie do +1°C na zachodzie i północnym zachodzie, w środę od -2°C na północnym wschodzie do +3°C lokalnie na zachodzie.

MSWiA/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK