| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Biznes i finanse

Elektroniczne kanały dostępu do rachunków firmowych

Aktualizacja: 26.10.2007

Korzystanie z kont internetowych to nie tylko oszczędność czasu. Wykorzystując kanały elektroniczne, można zaoszczędzić na prowadzeniu konta i przelewach. »

Warto wykupić polisę od niezapłaconych faktur

Aktualizacja: 25.10.2007

Po zagospodarowaniu rynku dużych firm towarzystwa ubezpieczające transakcje sprzedaży w kredycie kupieckim zwracają się w kierunku małych i średnich przedsiębiorców. Zachęcają uproszczonymi procedurami zawarcia umów i dodatkowymi usługami pomagającymi uniknąć powstania wierzytelności. »

Dynamiczny rozwój rynku leasingu

Aktualizacja: 18.10.2007

Istnienie ogromnego i bardzo płynnego rynku wtórnego pojazdów i środków transportu sprawia, że w tej dziedzinie zawieranych jest najwięcej umów leasingowych. »

Jak faktoring może pomóc twojej firmie

Aktualizacja: 16.10.2007

Faktoring to nowoczesne narzędzie finansowania, które niesie ze sobą szereg komplementarnych usług i może być wykorzystywane w wielu biznesowych sytuacjach. »

Jak zarządzać kontem osobistym i firmowym

Aktualizacja: 12.10.2007

By nie płacić podatku od nadwyżek finansowych, można zrezygnować z ich oprocentowania lub transferować nadwyżki na konto osobiste. Najlepiej w tym samym banku, który prowadzi rachunek gospodarczy. »

Ubezpieczenia na życie w małej firmie

Aktualizacja: 11.10.2007

Grupowe ubezpieczenia na życie coraz lepiej są wykorzystywane do motywowania pracowników. Choć fiskus znacznie ograniczył pole do działania, umiejętne korzystanie z takich produktów ubezpieczeniowych może dać sporo korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcy. »

Logistyka - jakość usług coraz częściej wygrywa z ceną

Aktualizacja: 10.10.2007

Na rynku usług logistycznych ciągle najważniejszym kryterium ich wyboru jest cena. Jednak jakość jest w coraz większym stopniu doceniana przez klientów. Zdają sobie sprawę z jej rzeczywistej wartości. »

Samochody dla firm - zarządzanie flotą pojazdów

Aktualizacja: 09.10.2007

Nie warto kupować samochodów służbowych za gotówkę lub pieniądze z kredytu. Opłaca się natomiast skorzystać z usług firm zarządzających flotą - pisze Leszek Pomorski z ING Car Lease Polska. »

Majątek z polisą

Aktualizacja: 05.10.2007

Niemal każda firma musi dziś korzystać z podstawowych ubezpieczeń majątkowych, z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych czy ubezpieczenia mienia. »

Zakupy przez Internet

Aktualizacja: 03.10.2007

Polskie firmy coraz częściej kupują w sieci. Kierownicy administracyjni oszczędzają w ten sposób czas, a firma - pieniądze. Handel internetowy z roku na rok zyskuje coraz większą popularność - zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i wśród firm. »

Giełda przyciąga młode, szybko rozwijające się przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 02.10.2007

Już dziesięć spółek zadebiutowało na NewConnect - nowym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do końca 2007 roku notowanych może być przynajmniej kilkanaście firm. Rok po starcie na NewConnect ma być obecnych 100 rozwijających się, młodych przedsiębiorstw. »

Jaka polityka w zakresie wypłat dywidend przynosi najlepsze efekty

Aktualizacja: 01.10.2007

Wypłacane dywidendy mają wpływ na stosunek właścicieli do spółki, na aktualne i przyszłe relacje inwestorskie. Przyjęta polityka powinna uwzględniać z jednej strony oczekiwania właścicieli, a z drugiej - plany inwestycyjne spółki oraz możliwości pozyskania dodatkowych kapitałów. »

Dlaczego warto wybrać leasing jako formę finansowania działalności przedsiębiorstw

Aktualizacja: 27.09.2007

Ruchomości i coraz częściej również nieruchomości są przedmiotem transakcji leasingowych. Elastyczność oferty sprawia, że rynek ciągle się rozwija. »

Leasing pomaga skorzystać z funduszy europejskich

Aktualizacja: 25.09.2007

Zasadą funduszy unijnych jest zasada refundacji. Polega ona na tym, że beneficjent musi najpierw ponieść wydatek w ramach projektu ze środków własnych lub pozyskanych z zewnątrz, a następnie ubiegać się o jego refundację ze środków Unii Europejskiej. »

Ryzyko kredytowania

Aktualizacja: 24.09.2007

Banki inaczej szacują ryzyko kredytowe w stosunku do osób fizycznych, a inaczej do korporacji. To dlatego, że osoba fizyczna w relacjach z bankiem ma dwoistą naturę: jest i osobą prywatną, i przedsiębiorcą. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Góral

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK