| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Biznes i finanse

Efektywne zarządzanie PM

Aktualizacja: 07.07.2009

Project management (PM) to hasło znane wszystkim związanym w jakikolwiek sposób z prowadzeniem biznesu. Istotą właściwego PM jest osiągnięcie założonego celu w połączeniu z optymalizacją kosztów i minimalizacją ryzyka niepowodzenia projektu. »

Opóźnienia w płatnościach

Aktualizacja: 01.07.2009

Recesja wymusza na przedsiębiorcach stosowanie ryzykownych praktyk biznesowych. Cierpi na tym moralność płatnicza, co skutkuje rosnącym zagrożeniem niewypłacalnością. »

W drodze po giełdowe pieniądze

Aktualizacja: 10.07.2009

Kryzys nie sprzyja debiutom giełdowym, ale może być dobrym czasem na przygotowanie firmy do wejścia na rynek regulowany. »

Jak ustalać ceny i zarządzać nimi

Aktualizacja: 25.06.2009

Ustalanie cen i zarządzanie nimi to umiejętności, które zapewnią firmie stabilne przychody ze sprzedaży i umożliwią poprawę wyników osiąganych przez przedsiębiorstwo. »

Jak oszczędzić czas i pieniądze - porównywarki internetowe

Aktualizacja: 23.06.2009

Oczywistym postępowaniem firm w dobie kryzysu jest szukanie oszczędności poprzez redukcję kosztów. Podstawowym sposobem na redukcję kosztów jest kupno wybranych produktów lub usług po jak najniższych cenach. Pomocne w tym zakresie mogą się okazać porównywarki internetowe. »

Zarządzanie gotówką

Aktualizacja: 16.06.2009

Środki pieniężne w firmie powinny być na optymalnym poziomie – ani zbyt niskim, ani zbyt wysokim. »

Podział wyniku finansowego w spółkach kapitałowych

Aktualizacja: 08.06.2009

Osiągnięty przez spółkę wynik finansowy netto może być podzielony dopiero po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego. Zatwierdzenia sprawozdania dokonuje organ zatwierdzający na podstawie podjętej uchwały. »

Środki na termomodernizację budynków

Aktualizacja: 03.06.2009

Od marca 2009 r. firmy mogą otrzymać wsparcie na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. »

Jak zdobyć kontrahentów

Aktualizacja: 03.06.2009

Po kilkuletnim wzroście gospodarczym załamanie się koniunktury zaskoczyło przedsiębiorców swoją głębokością. Menedżerowie gorączkowo szukają remedium na kryzys. »

Kto sporządza sprawozdanie z działalności i jakie informacje należy w nim zamieścić

Aktualizacja: 02.06.2009

Kierownik jednostki oraz członkowie jej rady nadzorczej lub innego organu nadzorującego są zobowiązani do zapewnienia, aby sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z działalności spełniły wymagania przewidziane w ustawie o rachunkowości. Jakie jednostki gospodarcze powinny to sprawozdanie sporządzić i jakie informacje należy w nim zamieścić? »

Poręczenia i gwarancje udzielane przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne

Aktualizacja: 01.06.2009

Od 15 maja 2009 r. zagraniczni nabywcy polskich towarów mogą korzystać z kredytów eksportowych udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). »

Typologia klientów internetowych

Aktualizacja: 22.05.2009

Wygodniccy, centusie, myśliwi, wierni, skoncentrowani oraz marudni – oto klasyczne typy e-klientów. Od tego, na ile dobrze przedsiębiorcy handlujący w sieci spełnią ich oczekiwania, będzie zależeć byt lub niebyt ich marki. »

Co warto wiedzieć o korzystaniu z umów opcyjnych

Aktualizacja: 12.05.2009

Główne warunki opcji to cena i termin realizacji. Te dwa elementy mają istotny wpływ na wysokość premii płaconej wystawcy opcji, a jednocześnie na opłacalność realizacji opcji. »

Kiedy opłaca się kredyt bankowy - działanie dźwigni finansowej

Aktualizacja: 12.04.2010

Większość przedsiębiorstw działających w systemie rynkowym wcześniej czy później staje w obliczu podstawowego problemu: skąd wziąć kapitał na rozwój swojej działalności? To pytanie jest szczególnie aktualne, jeżeli nie wszystkie źródła pozyskiwania kapitału mogą być dostępne dla przedsiębiorców. »

Jak budować wyjątkowe relacje w biznesie?

Aktualizacja: 06.05.2009

Komunikacja międzyludzka jest zawsze przymusowa. Ludzie są na nią zdani, ponieważ za każdym razem wpływają na innych swoją obecnością, wyglądem, zachowaniem, słowem. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »