| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Backup danych - konieczność ochrony firmy

Backup danych - konieczność ochrony firmy

Dane to jedne z najcenniejszych własności. Nic dziwnego zatem, że w trosce o ich zabezpieczenie uciekamy się do wielu sposobów – mniej lub bardziej profesjonalnych. Najlepszą metodą chroniącą nas przed utratą dokumentów jest wykonywanie kopii zapasowych – oczywiście za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

 

- Przykładem takiego programu jest GFI Backup - Business Edition, który umożliwia odzyskiwanie danych i wykonywanie kopii zapasowych z dowolnego miejsca bez konieczności obecności w firmie. Co istotne, program można szybko i prosto skonfigurować w ten sposób, aby poszczególne etapy backupu uruchamiały się automatycznie na wszystkich komputerach w sieci w zaplanowanym czasie - wskazuje inżynier A. Kloc.

 

Atutem programu GFI Backup - Business Edition jest to, że można nim zarządzać nie tylko centralnie, ale pozwala też na dostęp do konsoli administracyjnej za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca. Centralna konsola ułatwia zarządzanie wszystkimi procesami. Bez tego proces ustawienia poszczególnych konfiguracji, tworzenia kopii z wielu stanowisk byłby zbyt czasochłonny.

 

Co bez backupu?

 

Każdy dokument, każde zdjęcie, film, mail - to wszystko pewnego dnia może zniknąć. Razem z tymi plikami możemy stracić mnóstwo wspomnień, często czasu, jaki pochłonęło ich przygotowanie, niejednokrotnie dorobek całego życia!

 

Koszty przywrócenia ważnych danych w momencie awarii, kiedy nie ma aktualnej i dobrej kopii zapasowej są znacznie większe, a nie kiedy przywrócenie wszystkich danych jest po prostu niemożliwe. Na backupie nie można oszczędzać!

 

 Bogumiła Matuszewska

 

***
Firma ed&r Polska jest jedynym dystrybutorem rozwiązań GFI w Polsce.
Produkty firmy GFI pozwalają kompleksowo chronić sieci komputerowe. Duże portfolio rozwiązań umożliwia w elastyczny sposób tworzyć i kontrolować politykę bezpieczeństwa na różnych obszarach firmy.
Więcej informacji na stronie: http://www.gfisoftware.pl/

 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK