| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polskie biura turystyczne coraz bezpieczniejsze

Polskie biura turystyczne coraz bezpieczniejsze

Wczasy organizowane przez polskie biura podróży są coraz bezpieczniejsze - oceniają eksperci. Jednym z powodów podniesienia jakości usług jest coraz lepsza sytuacja finansowa touroperatorów. Według najnowszego raportu "Wiadomości Turystycznych" w ubiegłym roku 32 biura podróży, które zgodziły się wypełnić ankietę, zarobiły ponad 82 miliony złotych, czyli o ponad 50 milionów więcej niż w 2012 roku.

Profesor Ewa Dziedzic z Katedry Turystyki SGH wyjaśnia, że większe zyski przekładają się na jakość oferowanych wyjazdów. Zdaniem profesor Dziedzic, Polacy nie przestraszyli się fali bankructw biur podróży w 2012 roku i zaufali tym firmom. Ważne jest też to, podkreśla ekspertka, że touroperatorzy oferują dobre produkty i biorą odpowiedzialność za turystów.

Prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek uważa, że coraz lepsza oferta biur podróży wynika z rosnącej konkurencji również z firmami zagranicznymi. Ta sytuacja - podkreśla prezes Piątek - wymusza na biurach podróży coraz wyższą jakość usług.

Z kolei prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski wyjaśnia, że na poprawę jakości wczasów wpłynęły doświadczenia biur z 2012 roku, kiedy to upadło aż 15 touroperatorów. Po tamtej czarnej serii, tłumaczy, biura podróży bardziej zaczęły szacować ryzyko i muszą być też lepiej zabezpieczone finansowo do prowadzenia działalności. Taka sytuacja jest też wynikiem przyjętych przepisów, które eliminują z ryku firmy, które nie mogą sprostać wymogom bezpieczeństwa.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Zapisz się na nasz Newsletter!

Firmy walcząc o klientów, przyciągają ich dodatkowymi gwarancjami bezpieczeństwa, wyjaśnia Aleksandra Olechnowicz z biura podróży organizującego głównie wypoczynek w krajach egzotycznych. Jednym z pomysłów tej firmy jest ubezpieczanie wpłat, których turyści dokonują na poczet swoich wakacji. Aleksandra Olechnowicz wyjaśnia, że w sytuacji kiedy biuro podróży ogłaszało niewypłacalność, właśnie klienci, którzy dokonali przedpłat byli najbardziej poszkodowani.

Przedstawiciele biur podróży oraz eksperci podkreślają, że dla jeszcze lepszego funkcjonowania touroperatorów potrzebne jest przyjęcie regulacji unijnych czy stworzenie między innymi możliwości ubezpieczenia OC dla firm organizujących wypoczynek do wysokości poniesionej szkody.

Długi weekend osłabia gospodarkę

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Premium English

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »