| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowy wzór wniosku Wn-d

Nowy wzór wniosku Wn-d

Firmy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników na nowym wzorze wniosku Wn-d. Będą miały na to o pięć dni więcej niż do tej pory.

Pracodawcy będą mieć pięć dni więcej na ubieganie się o dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika z uszczerbkiem na zdrowiu. Wydłużenie tego terminu wynika z obowiązującego od 1 kwietnia rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 13 marca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (Dz. U. poz. 370).

Wcześniej firma mogła złożyć wniosek Wn-D oraz informację INF-D-P, które są niezbędne do uzyskania wsparcia, do 20. dnia miesiąca przypadającego po miesiącu, za który ma być przyznana dopłata do pensji. Po zmianie przepisów można to zrobić do 25. dnia miesiąca. To oznacza, że w przypadku ubiegania się o dofinansowanie za kwiecień, pracodawca będzie miał czas na przesłanie do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) formularzy do 25 maja.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Dłuższe terminy składania wniosków do PFRON

Ponadto rozporządzenie wprowadza nowe wzory druków Wn-D oraz INF-D-P. Ich zmiana to efekt następującego od tego miesiąca zrównania wysokości dofinansowań dla firm mających status zakładu pracy chronionej i tych działających na otwartym rynku pracy. Jednak w sytuacji gdy pracodawca będzie się ubiegał o dopłaty za okresy do marca tego roku włącznie, powinien on przesłać do PFRON dotychczas stosowane formularze, które określa rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w tej sprawie z 22 lutego 2011 r.

1800 zł wynosi od tego miesiąca kwota dofinansowania do pensji pracownika ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Dofinansowanie z PFRON w 2014 r.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Ofiara

Kancelaria Adwokacka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »