reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Jak oszczędzać i zarabiać z funduszami

Aktualizacja: 07.04.2006

Fundusze inwestycyjne zrobiły się bardzo popularne. Można w nich zarobić, ale najpierw trzeba wiedzieć, który z funduszy wybrać. Wiele zależy też od tego, jak szybko ktoś oczekuje zysku. »

Spadnie popyt na OC

Aktualizacja: 07.04.2006

Spada import pojazdów, sprzedaż nowych nie rośnie - zapowiada się więc ostra walka o klientów. Ale nie wszystkich. Towarzystwa będą w coraz większym stopniu różnicowały stawki, tak żeby klienci, którzy powodują mniej szkód, płacili niższe stawki. »

Złoty mocniejszy, na rynku długu stabilnie

Aktualizacja: 06.04.2006

Na rynku walutowym złoty się umacnia wskutek aktywności krajowych inwestorów, jednak analitycy obawiają się wieczornego osłabienia, kiedy do gry wejdą inwestorzy zza oceanu. »

Pojawiły się czynniki ryzyka dla inflacji

Aktualizacja: 06.04.2006

Zdaniem Haliny Wasilewskiej-Trenkner z RPP wzrost cen żywności, cen ropy, słaby złoty oraz wzrost akcyzy na paliwa są czynnikami ryzyka dla inflacji i mogą przyspieszyć powrót inflacji do celu. »

W marcu spadła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 06.04.2006

Stopa bezrobocia w marcu spadła do 17,8 proc. z 18 proc. w lutym tego roku - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Rynki czekają na EBC i decyzję Sejmu

Aktualizacja: 06.04.2006

Złoty w czwartkowy poranek był słabszy na otwarciu, a inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia polityczne w Sejmie oraz na decyzję Europejskiego Banku Centralnego odnośnie stóp procentowych w strefie euro. »

W Sejmie debata i głosowanie nad samorozwiązaniem Izby

Aktualizacja: 06.04.2006

Na wznowionym w czwartek posiedzeniu Sejmu odbędzie się debata oraz głosowanie nad wnioskiem o samorozwiązanie Izby. »

Cena za nielojalność

Aktualizacja: 06.04.2006

Mamy kolejną falę podwyżek opłat i prowizji bankowych. Po zmianie taryf, jakie PKO BP, Bank BPH i ING Bank Śląski zafundowały klientom na początku roku, przyszedł czas na kolejne. »

Upadłość do gruntownej naprawy

Aktualizacja: 06.04.2006

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego przygotowuje projekt nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. Ustawa ta obowiązuje zaledwie od 2,5 roku, a już planowane są w niej obszerne zmiany. »

Dla kogo finansowe wsparcie

Aktualizacja: 06.04.2006

Pomoc na ratowanie przedsiębiorstwa ma charakter doraźny i udzielana jest w formie zwrotnej pożyczki. Ma o­na na celu dostarczenie źródeł finansowania na czas niezbędny do przygotowania skutecznego procesu likwidacji lub restrukturyzacji przedsiębiorstwa. »

Prezes UOKiK: kary dla firm będą rosnąć

Aktualizacja: 05.04.2006

Przewlekłość postępowań w sądach jest okolicznością najbardziej szkodzącą zarówno konkurencji, jak i konsumentom. »

Złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 05.04.2006

Na rynkach złotego i obligacji jest spokojnie, a dealerzy nie spodziewają się zmian do końca dnia. Polska waluta ustabilizowała się po wtorkowych spadkach, a duży popyt na przetargu dwuletnich papierów nieznacznie przełożył się na poprawę nastrojów. »

Wyższy VAT na pieluchy trochę później

Aktualizacja: 05.04.2006

Powołując się na różnice w językowych wersjach unijnej dyrektywy, komisarz Vladimir Spidla uzyskał tygodniowe odsunięcie decyzji w sprawie VAT na pieluchy dziecięce. »

Złoty słabnie, inwestorzy boją się koalicji z Samoobroną

Aktualizacja: 05.04.2006

Przy niskiej płynności złoty traci na wartości, co dealerzy tłumaczą obawami inwestorów o możliwą koalicję PiS z Samoobroną. »

Benzyna będzie tylko drożeć

Aktualizacja: 05.04.2006

Ceny benzyny gwałtownie rosną. W końcu ubiegłego tygodnia za bezołowiową 95 płaciliśmy w granicach 3,75-3,89 zł. Wczoraj znaczna część warszawskich stacji sprzedawała ją po 3,99 zł. Dziś ten pułap przekroczy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Emilia Stawicka

Specjalista w obsłudze księgowej i kadrowo-płacowej firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama