reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Złoty i dług słabiej, gracze niechętni rynkom wschodzącym

Aktualizacja: 30.05.2006

Złoty i rynek długu są słabsze na otwarciu, a gracze sądzą, że inwestorzy niechętnie będą wchodzili na rynki wschodzące co może przyczynić się do dalszych spadków. »

Przedsiębiorcy zaskarżą ustawę do Trybunału

Aktualizacja: 30.05.2006

Organizacje przedsiębiorców zapowiadają, że jeśli Senat nie doprecyzuje przepisów ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym - zaskarżą ją do Trybunału Konstytucyjnego. »

Trudna sztuka windykacji

Aktualizacja: 30.05.2006

Nie ma takiej firmy, która przynajmniej raz nie borykałaby się z problemem nierzetelnych kontrahentów i nieściągniętych należności. »

Silniejszy Orlen to droższe paliwa

Aktualizacja: 30.05.2006

Na razie silna konkurencja sprawia, że różnice w cenach benzyn i oleju napędowego w poszczególnych regionach Polski sięgają 30-40 groszy na litrze. »

PKPP: Polska gospodarka ma mocne fundamenty makroekonomiczne

Aktualizacja: 29.05.2006

Polska gospodarka ma mocne fundamenty makroekonomiczne - jak niska inflacja, będący pod kontrolą deficyt budżetowy oraz niemal zrównoważony bilans handlowy i płatniczy z zagranicą - uważa ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) "Lewiatan" dr Stanisław Kubielas. »

Na rynkach bardzo spokojnie, obroty niewielkie

Aktualizacja: 29.05.2006

W poniedziałek kurs złotego, po porannym umocnieniu, pozostaje stabilny i porusza się w przedziale 3,91 - 3,93 zł za euro. Na rynku długu zmiany rentowności są minimalne w porównaniu z poziomami z otwarcia i piątkowego zamknięcia. »

Złoty umocnił się na otwarciu, obligacje stabilne

Aktualizacja: 29.05.2006

Złoty umocnił się na poniedziałkowym otwarciu, zaś obligacje były na poziomach zbliżonych do zamknięcia w piątek. Dealerzy oceniają, że w polska waluta może jeszcze zyskiwać na wartości, ale będzie to zależało przede wszystkim od czynników zewnętrznych. »

Biznes nad Sekwaną

Aktualizacja: 29.05.2006

Jak dotrzeć na francuski rynek i odnieść tam sukces? Prezentacja możliwości oraz konkretne porady dla małych i średnich firm z Polski są tematem regionalnych spotkań ekspertów z przedsiębiorcami. »

CBA tropi firmy: kogo, kiedy, jak

Aktualizacja: 29.05.2006

Gazeta Prawna przygotowała z Radiem PiN analizę zagrożeń, jakie niesie dla przedsiębiorców ustawa o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Jest to kolejna instytucja, która będzie mogła przeprowadzać kontrole u przedsiębiorców. »

Termin roczny jest nieprzekraczalny

Aktualizacja: 26.05.2006

Przepisy przewidują trzy sytuacje, od których zależy początek liczenia terminu do złożenia wniosku o pozbawienie dłużnika prawa prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek. W każdym wypadku termin ten wynosi rok. »

Przewoźnicy zaczynają wychodzić za granicę

Aktualizacja: 26.05.2006

PKP Cargo wycofało się z przetargu na prywatyzację kolei słowackich, ale nie rezygnuje z penetracji zagranicznych rynków. Ten szlak wybierają też prywatni konkurenci. Tylko kilku z nich zanotowało w I kwartale wzrost przewozów. »

Złoty stabilny, obligacje mogą tracić w ciągu dnia

Aktualizacja: 26.05.2006

Kurs złotego był w piątek rano zbliżony do poziomów z czwartkowego zamknięcia, nieco spadły rentowności obligacji. Spadki na rynkach bazowych sugerują, że papiery dłużne mogą stracić w ciągu dnia. »

Płace wzrosły o 4,5 proc.

Aktualizacja: 26.05.2006

Podwyżki płac w przedsiębiorstwach od stycznia do kwietnia były ponaddwukrotnie większe niż przed rokiem. Przeciętna płaca brutto wyniosła 2547 zł i wzrosła o 4,5 proc. »

Podatnik może uniknąć kary

Aktualizacja: 26.05.2006

W urzędach skarbowych trwa obecnie weryfikowanie zeznań podatkowych za ubiegły rok. W sytuacji gdy urząd uzna, że doszło do wykroczenia lub przestępstwa skarbowego, alternatywą wobec wyroku skazującego może być dla podatnika dobrowolne poddanie się odpowiedzialności. »

Stabilny złoty, znikome obroty na rynku papierów dłużnych

Aktualizacja: 25.05.2006

Czwartkowe kwotowania przebiegają bardzo spokojnie. Wahania kursu złotego nie są duże, podobnie jak zmiany dochodowości obligacji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Estarta Solutions

ekspert w zakresie oursourcingu IT oraz współpracy B2B – Europa i Bliski Wschód

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama