| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

KE zaleca starym państwom UE otwarcie rynków pracy

Aktualizacja: 07.02.2006

Komisja Europejska opowie się w środę za otwarciem rynków pracy w starych państwach Unii Europejskiej dla obywateli z nowych krajów,  choć wyraźnie podkreśli, że o zniesieniu obecnych ograniczeń suwerennie zdecydują rządy państw UE. »

Kurs złotego blisko 3,82 zł za euro

Aktualizacja: 07.02.2006

Wtorkowe kwotowania przebiegają spokojnie. Złoty nadal porusza się w pobliżu poziomu 3,82 zł za euro, a zmiany rentowności papierów dłużnych są stosunkowo niewielkie. »

Założenia do projektu ustawy o ratownictwie medycznym

Aktualizacja: 07.02.2006

Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o ratownictwie medycznym. Premier Kazimierz Marcinkiewicz wyjaśnił po posiedzeniu rządu, że projekt wymaga  jeszcze dopracowania, tak, by był o­n kompatybilny z ustawą o zarządzaniu kryzysowym. »

Rząd przyjął projekt ustawy o dopłatach do kredytów

Aktualizacja: 07.02.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował po posiedzeniu rządu, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy przewidujący dopłaty do oprocentowania kredytów mieszkaniowych. »

Uproszczenie nie oznacza przyspieszenia

Aktualizacja: 07.02.2006

Rząd chce wprowadzić korzystne dla przedsiębiorców zmiany do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Proponuje uproszczenie prowadzenia ewidencji przedsiębiorców, ograniczenie liczby kontroli oraz możliwość zawieszenia firmy i niepłacenia przez ten czas składek ZUS. »

Sparaliżują funkcjonowanie firm

Aktualizacja: 07.02.2006

Rady pracowników mogą sparaliżować funkcjonowanie firm, zmuszając pracodawców do żmudnych i czasochłonnych dyskusji z jej członkami na temat decyzji dotyczących rozwoju przedsiębiorstwa. »

Złoty stabilny, rentowności papierów nieco spadły

Aktualizacja: 06.02.2006

Poniedziałek na rynkach walutowym i długu upływają spokojnie - złoty nieznacznie się waha, natomiast rentowności papierów nieco spadły w porównaniu z poniedziałkowym otwarciem. »

Rząd przygotował program mieszkaniowy

Aktualizacja: 06.02.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w poniedziałek, że rząd przygotowuje projekt ustawy o wsparciu rodzin w nabyciu własnego mieszkania. Przewiduje o­n zwrot 50 proc. odsetek od kredytów hipotecznych, zaciąganych przez rodziny na zakup mieszkania.   »

Wzrosła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 06.02.2006

Stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 18,1 proc. z 17,6 proc. w grudniu. Bez pracy pozostawało prawie 2,9 mln osób - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

MF sprzedało całą pulę bonów

Aktualizacja: 06.02.2006

Ministerstwo Finansów sprzedało na aukcji bony roczne o wartości 1,0 mld zł - poinformował resort w poniedziałkowym komunikacie. »

Złoty i obligacje stabilne na otwarciu

Aktualizacja: 06.02.2006

Poniedziałkowe otwarcie na rynku złotego i obligacji nie przyniosło poważnych zmian. Kurs naszej waluty i rentowności papierów były zbliżone do piątkowego zamknięcia. »

Dobry sposób na prowadzenie rodzinnego biznesu

Aktualizacja: 06.02.2006

Spółka komandytowo-akcyjna może być dobrym sposobem na prowadzenie rodzinnego biznesu. A dla tych, którzy boją się podejmować ryzyko na giełdzie, sposobem na inwestowanie pieniędzy. »

Gdzie po pieniądze na rozwój

Aktualizacja: 06.02.2006

W Polsce, tak jak w innych rozwiniętych krajach, nie trzeba już iść po pieniądze do banku. W rozwoju przedsiębiorstwa mogą pomóc również prywatni inwestorzy, tzw. aniołowie biznesu. »

Gorsi przedsiębiorczy

Aktualizacja: 06.02.2006

Państwo zamiast wspierać przedsiębiorczych w tworzeniu miejsc pracy, odebrało im prawo do wcześniejszych emerytur i urlopów wychowawczych. »

Złoty po południu nieco słabszy, choć zmiany niewielkie od rana

Aktualizacja: 03.02.2006

Złoty po południu kontynuuje spadek wartości wobec euro i dolara, ale od rana jest to już niewielka zmiana. Rynek długu oczekuje na dane zza oceanu - ocenia rynek. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mrugas

ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »