| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Obroty na rynku walutowym i papierów umiarkowane

Aktualizacja: 27.02.2006

Złoty rozpoczął tydzień lekko umocniony przy bardzo umiarkowanych obrotach. Do przełamania kolejnych poziomów potrzebny jest impuls - ocenia rynek. »

Lewiatan tworzy centrum mediacji

Aktualizacja: 27.02.2006

Już w marcu będzie gotowa lista ok. 30 prawników, którzy stworzą Centrum Mediacji przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" - poinformowała na konferencji prasowej szefowa "Lewiatana" Henryka Bochniarz. »

Polskie mięso pojedzie do Rosji?

Aktualizacja: 27.02.2006

Jutro kolejny etap rozmów polsko-rosyjskich weterynarzy nad warunkami zniesienia blokady dla naszej żywności. Jest szansa, że nastąpi to jeszcze w marcu. »

MF zaoferuje obligacje za 1,8 mld zł

Aktualizacja: 27.02.2006

Ministerstwo Finansów zaoferuje w środę na przetargu obligacje OK0408 za 1,8 mld zł - poinformował resort w komunikacie. »

Złoty umocnił się, rynek czeka na decyzję RPP

Aktualizacja: 27.02.2006

Złoty umocnił się na poniedziałkowym otwarciu, jednak analitycy nie spodziewają się większych zmian w ciągu dnia. Rynek będzie czekał na wtorkową decyzję Rady Polityki Pieniężnej. »

Łatwiej o kapitał na rozwój

Aktualizacja: 27.02.2006

Większa aktywność istniejących funduszy, pojawienie się nowych graczy, związanych z dotacjami unijnymi i programem offsetowym. Tak wyglądają prognozy dla rynku venture capital na ten rok. »

Minister wyjaśni, jak podpowie mu urząd skarbowy

Aktualizacja: 27.02.2006

Ministerstwo Finansów chce, żeby od nowego roku podatnikom odpowiadał tylko minister. Faktycznie jednak odpowiedzi przygotowywałyby, tak jak obecnie, urzędy skarbowe. »

Reforma skazana na poślizg

Aktualizacja: 27.02.2006

Maleją szanse na to, że w 2006 roku zostaną uchwalone zmiany w podatkach. Oznacza to nie tylko złamanie wyborczych obietnic. Przede wszystkim nie można liczyć na usprawnienie systemu podatkowego, tak mocno krytykowanego przez przedsiębiorców. »

Pomoc dla firm w tarapatach

Aktualizacja: 27.02.2006

Pracodawcy domagają się przywrócenia możliwości udzielania pożyczek ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych firmom z przejściowymi kłopotami finansowymi. »

Ustawa antylichwiarska zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 24.02.2006

Ustawa antylichwiarska została zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego - poinformował prezes Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce - Związku Pracodawców, Andrzej Roter. »

Złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 24.02.2006

Zgodnie z oczekiwaniami na rynku walutowym i długu piątek upływa bardzo spokojnie i taka sytuacja ma się utrzymać do końca dnia. Inwestorzy czekają na przyszłotygodniowe posiedzenie RPP. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 24.02.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty i obligacje stabilne na otwarciu, rynek czeka na RPP

Aktualizacja: 24.02.2006

Kurs złotego nie zmienił się na piątkowym otwarciu wobec zamknięcia w czwartek, podobnie było w przypadku obligacji. Uczestnicy rynku oczekują spokojnej sesji, bo uważają, że inwestorzy będą wstrzymywali się z podejmowaniem decyzji do czasu posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. »

Czy jest możliwy liberalny handel zagraniczny?

Aktualizacja: 24.02.2006

- Liberalizacja handlu jest rzeczą teoretycznie konieczną, ale tylko wtedy, kiedy nie zagraża naszym miejscom pracy, takie są odczucia. - powiedział Piotr Kuczyński z Domu Maklerskiego WGI, w magazynie gospodarczym "EKG" w Radiu TOK FM. »

Złe przepisy hamują inwestycje

Aktualizacja: 24.02.2006

Rządowy program budowy dróg jest zagrożony. Hamują go przepisy dotyczące ochrony środowiska, planowania przestrzennego oraz zamówień publicznych. Te ostatnie, tylko w ubiegłym roku, sparaliżowały 98 inwestycji. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »