reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Lepsze dane Eurostatu

Aktualizacja: 04.09.2006

Według wstępnych szacunków unijnego urzędu statystycznego Eurostatu wzrost produktu krajowego Polski w drugim kwartale wyniósł 5,6 proc. »

Izba Skarbowa o podatku od czynności cywilnoprawnych

Aktualizacja: 04.09.2006

Zawarcie umowy spółki cywilnej i niewykonanie obowiązku polegającego na wniesieniu aportu powoduje konieczność zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. »

Dialog społeczny. Wicepremier w Komisji Trójstronnej

Aktualizacja: 04.09.2006

Rząd chce aktywnie uczestniczyć w pracach nad tworzeniem umowy społecznej. Nowym szefem Komisji Trójstronnej może zostać wicepremier Andrzej Lepper. »

Sejm. Ustawa o CIT w Komisji Finansów Publicznych

Aktualizacja: 04.09.2006

Dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpocznie prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. »

Praca sezonowa dla cudzoziemców w wielu branżach?

Aktualizacja: 04.09.2006

Szkoda, że mimo odpływu specjalistów różnych branż z Polski wprowadzono jedynie ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców do prac sezonowych w rolnictwie - podkreślają eksperci Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

PIT. Płace do zaksięgowania

Aktualizacja: 04.09.2006

Podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów, którzy zatrudniają pracowników, muszą uwzględniać wypłacane im wynagrodzenie w kolumnie 13 księgi. »

Raport na temat upadłości przedsiębiorstw w Polsce

Aktualizacja: 28.08.2006

W I półroczu 2006 r. zanotowano 307 przypadków niewypłacalności firm. Jest to o 24% mniej niż w analogicznym okresie 2005 r. Firma Coface Poland przygotowała informację na temat przypadków niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce w I półroczu 2006 r. »

Wiążące interpretacje podatkowe wyda minister

Aktualizacja: 01.09.2006

Od 1 stycznia 2007 r. wydawaniem wiążących interpretacji podatkowych będzie się zajmował minister finansów, a nie poszczególne organy podatkowe. »

Międzynarodowe standardy dla kolejnych spółek

Aktualizacja: 01.09.2006

Od 1 stycznia 2007 r. kolejna grupa spółek będzie miała obowiązek stosowania Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. »

Znak towarowy nie może wprowadzać w błąd

Aktualizacja: 01.09.2006

Fonetyczne podobieństwo znaków towarowych może wprowadzać w błąd konsumentów. Dlatego niedopuszczalna jest rejestracja takiego znaku dla produktów tej samej kategorii - orzekł sąd administracyjny. »

Wspomagane zatrudnienie niepełnosprawnych

Aktualizacja: 01.09.2006

Rząd zapowiada wprowadzenie na szerszą skalę modelu wspomaganego zatrudnienia niepełnosprawnych. Samorządy już szkolą i zatrudniają pracowników, którzy w miejscu pracy będą pomagać takim osobom. »

Kontrola podatkowa pod nieobecność przedsiębiorcy

Aktualizacja: 01.09.2006

Od 2007 roku w uzasadnionych przypadkach kontrola podatkowa w firmie będzie mogła rozpocząć się pod nieobecność kontrolowanego przedsiębiorcy. Urzędnik będzie miał prawo przystąpić do kontroli po okazaniu legitymacji. Obecnie dodatkowo potrzebne jest do tego imienne upoważnienie do wszczęcia kontroli. »

Już obowiązuje. Obowiązek ewidencji poprzez kasę fiskalną

Aktualizacja: 31.08.2006

Jak już informowaliśmy, od dzisiaj, 1 września, obowiązek ewidencji poprzez kasę fiskalną dotyczy kolejnych grup podatników. »

Sprzeciw dla akcyzy na opał

Aktualizacja: 31.08.2006

Branżapaliwowa jest przeciwna wprowadzeniu akcyzy na mazut (ciężki olej opałowy) oraz zrównaniu stawek akcyzy na oleje opałowy i napędowy. »

Kasy fiskalne dla nowych podatników

Aktualizacja: 31.08.2006

Od jutra, czyli od 1 września, kolejna grupa podatników musi prowadzić ewidencję sprzedaży za pomocą kas fiskalnych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Dobrzycka

Wykładowca Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, gdzie prowadzi zajęcia z autorskiego przedmiotu “Dyplomacja w służbach publicznych”

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama