| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Wiceminister finansów podał się do dymisji

Aktualizacja: 08.05.2006

Wiceminister finansów Mirosław Barszcz podał się do dymisji - poinformowało Ministerstwo Finansów (MF). »

Znamy kandydata na nowego prezesa GPW

Aktualizacja: 08.05.2006

Ludwik Sobolewski, wiceprezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, jest kandydatem Rady Giełdy na nowego prezesa GPW - poinformował przewodniczący Rady Giełdy Piotr Kamiński. »

Rynki zignorowały wydarzenia polityczne

Aktualizacja: 08.05.2006

Poniedziałkowe otwarcie potwierdziło, że rynki nie zwracają już większej uwagi na bieżące wydarzenia polityczne. Kurs złotego jest stabilny, natomiast na obligacje największy wpływ ma sytuacja na rynkach bazowych. »

Możliwy 6 proc. wzrost PKB w 2007 roku

Aktualizacja: 08.05.2006

Niewykluczone, że w 2007 roku wzrost gospodarczy ukształtuje się na poziomie 6 proc. - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Amortyzacja od razu kosztem

Aktualizacja: 08.05.2006

W projekcie ustawy o zmianie Ordynacji podatkowej oraz niektórych innych ustaw Ministerstwo Finansów proponuje wprowadzenie jednorazowych odpisów amortyzacyjnych. »

Dwa tysiące firm pod kreską

Aktualizacja: 08.05.2006

Prawie co czwarta duża i wielka firma przemysłowa jest deficytowa. W ubiegłym roku wśród ponad 8 tys. przedsiębiorstw pod kreską było 1884 - o 260 więcej niż w roku poprzednim, ale aż o 1366 mniej niż w roku 2001. »

Dolar wyceniany poniżej psychologicznego poziomu 3,0 zł

Aktualizacja: 05.05.2006

W piątek kurs złotego do euro nie zmienia się w istotny sposób, polska waluta jest natomiast zdecydowanie mocniejsza w stosunku do dolara. Głównym czynnikiem osłabiającym walutę amerykańską są słabsze od oczekiwań dane makro z USA. »

Ograniczenie pomocy unijnej

Aktualizacja: 05.05.2006

Zgodnie z założeniami nowelizacji ustawy o finansowym wspieraniu inwestycji przedsiębiorcy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej, nie będą już mogli liczyć na wparcie inwestycji ze środków Unii Europejskiej. »

Na rynkach spokojnie, istotne będą dane makro z USA

Aktualizacja: 05.05.2006

Piątkowe otwarcie nie przyniosło istotnych zmian kursu złotego, który według analityków będzie w ciągu dnia poruszał się w wąskim paśmie wahań 3,80 - 3,83 zł za euro. »

Przejmowanie przedsiębiorstwa to droga pełna przeszkód

Aktualizacja: 05.05.2006

Wykupy menedżerskie przestały już budzić niezdrowe emocje, ale barier, na które napotykają menedżerowie z inicjatywą, nie ubywa. »

Bliżej podziału banku

Aktualizacja: 05.05.2006

W następnym tygodniu rząd zajmie się nowelizacją ustawy Prawo bankowe. Zgodnie z nią możliwe będzie podzielenie banku, który działa w formie spółki akcyjnej. »

Spada ryzyko upadłości przedsiębiorstw

Aktualizacja: 05.05.2006

Szpitale z reguły nie płacą za dostarczone leki. Z kolei bez zarzutów regulują swoje zobowiązania hurtownie działające w branży farmaceutycznej - wynika z analiz wykonanych przez Euler Hermes, towarzystwa specjalizującego się w ubezpieczeniach kredytu kupieckiego. »

Polscy kupcy w lepszych nastrojach

Aktualizacja: 05.05.2006

Obroty handlu detalicznego we wszystkich krajach UE spadły w marcu o 0,3 proc. w porównaniu z lutym. Wartość towarów sprzedanych w polskich sklepach obniżyła się nawet o 0,6 proc., ale w kwietniu koniunktura poszła nieco w górę. »

Bardzo silny złoty, rynek długu bez większych zmian

Aktualizacja: 04.05.2006

Pierwszy dzień po przedłużonym weekendzie jest korzystny dla złotego. Polska waluta znacznie umocniła się, nie tylko wobec słabnącego na rynkach globalnych dolara, ale również względem euro. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Meclik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK