reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Za świadczenia zapłacą pracodawcy

Aktualizacja: 24.10.2006

Firmy zatrudniające pracowników w szkodliwych warunkach będą musiały wpłacać dodatkowe składki, z których będą finansowane emerytury pomostowe. »

VAT. Ułatwienia dla rolników

Aktualizacja: 24.10.2006

W ustawie o VAT przewidziano uproszczone procedury rozliczania rolników ryczałtowych. Rolnicy posiadający taki status korzystają z wielu przywilejów: są m.in. zwolnieni z obowiązku wystawiania faktur, prowadzenia ewidencji VAT, składania deklaracji VAT czy dokonania zgłoszenia rejestracyjnego. »

Limit dla sprzedaży wysyłkowej

Aktualizacja: 24.10.2006

Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie projekt rozporządzenia w sprawie kwoty uprawniającej do uznania sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju za dostawę towarów dokonaną poza terytorium kraju. »

Projekt nowelizacji ustawy przewiduje mniej utrudnień

Aktualizacja: 24.10.2006

Rząd rozpatrzy możliwość podwyższenia progów w ustawie o zamówieniach publicznych. Skrócenie terminów wnoszenia odwołań ma ułatwić postępowanie. Zostanie powołana krajowa izba odwoławcza do rozpatrywania odwołań oferentów »

Limit VAT w 2007 roku

Aktualizacja: 24.10.2006

Projekt rozporządzenia ministra finansów określa kwotę uprawniającą do wyłączenia od podatku od towarów i usług wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. »

Sądowe przyspieszenie

Aktualizacja: 23.10.2006

Szybsze rozpoznawanie sporów gospodarczych oznacza, że przedsiębiorcy będą musieli wykazać się większym profesjonalizmem lub częściej korzystać z pomocy prawnej. Sędziowie, przedsiębiorcy oraz pełnomocnicy procesowi analizują nowelizację kodeksu postępowania cywilnego. »

Mniej Polaków pracuje za granicą

Aktualizacja: 23.10.2006

Od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej do pracy za granicę wyjechało nie więcej niż milion Polaków. To mniej niż wynikało dotąd z oficjalnych statystyk. »

Nowe druki i procedury

Aktualizacja: 23.10.2006

Resort pracy przygotowuje rozporządzenie określające nowe zasady ubiegania się o wypłatę pieniędzy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. »

Nierówna płaca minimalna w Unii Europejskiej

Aktualizacja: 23.10.2006

Zróżnicowanie poziomu najniższego wynagrodzenia pomiędzy poszczególnymi krajami Unii Europejskiej, oraz krajami kandydującymi do UE wciąż jest wysokie. »

Nowelizacja przepisów o zastawie rejestrowym

Aktualizacja: 23.10.2006

Każdy wierzyciel będzie mógł zabezpieczyć pożyczkę lub kredyt zastawem rejestrowym. Znowelizowane przepisy wprowadzają elektroniczny dostęp do rejestru zastawów. Z wnioskiem o wpis zastawu do rejestru będzie można wystąpić bez terminowych ograniczeń »

Decyduje limit przychodów

Aktualizacja: 23.10.2006

Korzystając ze zwolnienia z VAT podatnik musi uwzględniać limit dotyczący sprzedaży, ustalony na dany rok. »

Ochrona oznaczeń wyrobów spirytusowych

Aktualizacja: 20.10.2006

Ustawa o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych wprowadza możliwość oznaczania nazwami geograficznymi napojów spirytusowych. »

Koniec odpracowywania świąt. Zmiany w kodeksie pracy

Aktualizacja: 20.10.2006

Sejm zmienił zasady uwzględniania świąt przy ustalaniu wymiaru czasu pracy. Wystąpienie dwóch świąt w jednym tygodniu nie będzie już rodzić obowiązku odpracowywania jednego ze świąt. Poznajmy związane z tą zmianą szczegóły. »

Elektroniczny katalog spółek

Aktualizacja: 20.10.2006

Ustawa o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym nakłada na KRS obowiązek utworzenia i prowadzenia katalogu dokumentów spółek w formie elektronicznej i wydawanie z tego katalogu odpisów, wyciągów, zaświadczeń i informacji. »

Kodeks pracy. Dłuższy urlop macierzyński

Aktualizacja: 20.10.2006

Jak informowaliśmy już wczoraj, Sejm w środę wydłużył urlopy macierzyńskie o dwa tygodnie. Posłowie nie zdecydowali się na przyznanie ochrony przed zwolnieniem z pracy po powrocie z takiego urlopu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mecenas Adrian Achtelik jest radcą prawnym, partnerem zarządzającym w kancelarii ACHTELIK SIWKA I WSPÓLNICY ADWOKACI I RADCY PRAWNI Sp.p. z Katowic specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach prawnych dla spółek handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów sektora publicznego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama