reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Żywność dla stołówek nadal podlega opodatkowaniu

Aktualizacja: 08.02.2007

Nieodpłatne przekazanie przez firmę żywności bezdomnym pozostanie opodatkowane. Rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT nie przewiduje zmiany przepisu, który ogranicza działalność charytatywną firm. »

Kto zapłaci za potrzebne formularze

Aktualizacja: 08.02.2007

Gminy muszą zapewnić przedsiębiorcom urzędowe formularze potrzebne przy rejestrowaniu spółki jawnej, ale nie ma przepisów o sposobie sfinansowania tej działalności. »

Przepisy o sprawdzonym podatniku już w czerwcu

Aktualizacja: 08.02.2007

Nowe rozwiązania dotyczące instytucji sprawdzonego podatnika mogłyby pojawić się w Ordynacji podatkowej już w czerwcu. Pomysł ten popierają doradcy podatkowi. »

Pracownicy będą współwłaścicielami spółek

Aktualizacja: 07.02.2007

Pracownicy konsolidowanych spółek energetycznych będą mieć prawo wymiany nieodpłatnych akcji tych spółek na akcje grup powstałych w wyniku przekształceń w energetyce - przewiduje projekt ustawy Ministerstwa Gospodarki. »

Umowy nienazwane będą w kodeksie

Aktualizacja: 07.02.2007

Kodeks cywilny będzie regulował umowy kartelowe, ramowe, faktoringu oraz kompensacyjne - przewiduje Zielona Księga opracowana przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego. »

Niektóre spółki zmniejszają zyski

Aktualizacja: 07.02.2007

Niektóre firmy celowo dokonują odpisów należności o dużym prawdopodobieństwie ściągalności, gdyż chcą wykazać w sprawozdaniu zysk mniejszy od faktycznie osiągniętego. »

Rozporządzenie wykonawcze przestało obowiązywać, a nowego nie ma

Aktualizacja: 07.02.2007

Od dziesięciu dni nie ma przepisów regulujących prowadzenie przetargów na sprzedaż aktywów przez spółki powstałe w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych. »

Wnioski o dopłaty nie tylko drogą elektroniczną

Aktualizacja: 07.02.2007

Pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych będą mogli składać wnioski o dofinansowanie ich wynagrodzeń nie tylko drogą elektroniczną, ale także w formie pisemnej. »

Olej opałowy droższy od września

Aktualizacja: 06.02.2007

Ministerstwo Finansów chce do jesieni zrównać akcyzę na olej opałowy i napędowy. Podwyżkę odczują firmy, o których zapomniano przy ustalaniu systemu zwrotu podatku, a także producenci oleju. »

Termin odprowadzenia podatku

Aktualizacja: 06.02.2007

Do 7 lutego trzeba zapłacić podatek od dochodów z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych oraz zryczałtowany podatek dochodowy od należności wypłaconych zagranicznej osobie prawnej. »

Definicja pracodawcy do zmiany

Aktualizacja: 06.02.2007

Resort pracy chce zmienić definicję pracodawcy w ustawie o tzw. radach pracowników, gdyż nie wiadomo, którzy przedsiębiorcy mają stosować jej przepisy. »

Nie będzie skomplikowanych analiz

Aktualizacja: 06.02.2007

Nie będzie skomplikowanych analiz przed decyzją o realizacji projektu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, uproszczone zostaną procedury wyboru inwestora. »

Sejm zlikwiduje weto wojewodów?

Aktualizacja: 06.02.2007

Sejm w połowie lutego ma się zająć wyrzuceniem weta wojewody z ustawy o polityce rozwoju. Rząd może poprzeć ten pomysł »

Nowelizacja kodeksu spółek handlowych do poprawki

Aktualizacja: 06.02.2007

Ostatnia nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym obarczona jest błędem, który częściowo uniemożliwi stosowanie tych przepisów. »

Osoba trzecia może być stroną w postępowaniu

Aktualizacja: 07.02.2007

Jeżeli na członka zarządu przeniesiono odpowiedzialność za zobowiązania spółki, to tylko o­n jest stroną w sprawie dotyczącej tych kwestii. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama