reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

EBC otworzył drogę do podwyżek stóp w Polsce

Aktualizacja: 03.07.2008

Zgodnie z oczekiwaniami Europejski Bank Centralny podniósł wczoraj stopy procentowe o 25 punktów bazowych. To może oznaczać kontynuację podwyżki stóp w Polsce. »

O spornych wynagrodzeniach orzeka sąd pracy

Aktualizacja: 03.07.2008

Inspekcja pracy nie ma prawa nakazać pracodawcy wypłaty należnego wynagrodzenia za pracę, jeżeli jest ono sporne lub wątpliwe. »

Brak umowy zwalnia pracownika z obowiązku wypłaty odszkodowania

Aktualizacja: 02.07.2008

Pracodawca, który nie zawarł z pracownikiem umowy o zakazie konkurencji, nie może domagać się od niego odszkodowania, jeśli podejmie on pracę w konkurencyjnej firmie. »

Spółki popełniają błędy w sprawozdaniach finansowych

Aktualizacja: 02.07.2008

W 73 proc. badanych sprawozdań finansowych za 2006 rok biegli rewidenci wydali zalecenia do wprowadzenia korekty - wynika z badań przeprowadzonych w województwie podlaskim. »

Wydatki poniesione na podwyższenie kapitału nie mogą być kosztem uzyskania przychodów

Aktualizacja: 02.07.2008

Wydatki poniesione w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów - twierdzi resort finansów. »

NBP chce publikować ścieżkę zmian stóp procentowych

Aktualizacja: 02.07.2008

Rosnąca inflacja jest wynikiem globalnych zjawisk, na które RPP nie ma wpływu. NBP oczekuje zaś, że poprawi się współpraca z Ministerstwem Finansów. »

Od listopada kasy fiskalne dla sprzedawców papierosów i alkoholu

Aktualizacja: 02.07.2008

 Od 1 listopada 2008 r. podatnicy wynajmujący mieszkania, świadczący usługi: detektywistyczne i ochroniarskie, rekrutacji pracowników, przechowywania i dozoru mienia będą zwolnieni ze stosowania kas fiskalnych, o ile zapewnią dokumentację wykonywanych czynności poprzez wystawienie faktur. »

Odpowiedzialność wykonawców będzie większa

Aktualizacja: 01.07.2008

zmiana prawa - Do grupy uczestników procesu budowlanego zostanie wprowadzony wykonawca, który będzie mógł ponosić odpowiedzialność na podstawie prawa budowlanego. »

Zamówienia z wolnej ręki ograniczają szanse firm

Aktualizacja: 01.07.2008

Zamawiający coraz chętniej udzielają zamówień w trybie z wolnej ręki. Ogranicza to konkurencję i zwiększa ryzyko wzrostu cen kontraktów zawieranych przez administrację samorządową i państwową. »

Polscy menadżerowie z branży budowlanej zaczynają wracać do Polski

Aktualizacja: 02.07.2008

Zmienia się trwający już prawie trzy lata trend w wyjazdach Polaków na wyspy brytyjskie. Nie tylko spada ilość wyjeżdżających, ale coraz więcej rodaków myśli o powrocie. Specjaliści firmy Michael Page International obserwują wśród Polaków zajmujących stanowiska menadżerskie w branży budowlanej chęć powrotu do kraju. Branża ta przeżywa obecnie w Wielkiej Brytanii spory kryzys. »

Straż Graniczna będzie kontrolować firmy

Aktualizacja: 01.07.2008

Straż Graniczna, która zyska kompetencje kontroli legalności zatrudniania cudzoziemców, zapowiada co najmniej tysiąc kontroli rocznie. »

ZUS wyda e-podpis tylko w razie zmiany danych firmy

Aktualizacja: 01.07.2008

Jedynie przedsiębiorcy, którzy do 20 lipca zmienią dane firmy, mogą wystąpić do ZUS o nowy niekwalifikowany podpis ważny 12 miesięcy. »

Co druga kontrolowana firma łamie prawa pracowników

Aktualizacja: 01.07.2008

W ubiegłym roku co drugi kontrolowany przez Państwową Inspekcję Pracy pracodawca łamał przepisy dotyczące legalności zatrudnienia. W efekcie kontroli prawie 32 tys. pracowników, którzy byli zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych lub na czarno, otrzymało umowy o pracę. »

Firma prześle elektronicznie PIT-11

Aktualizacja: 02.07.2008

NOWE PRAWO - Od 1 lipca podatnicy mogą przesyłać kolejne rodzaje e-deklaracji, w tym PIT-11. Muszą mieć zaświadczenie z urzędu skarbowego i e-podpis. »

Działania naprawcze zależą od stopnia szkody

Aktualizacja: 30.06.2008

NOWE PRAWO - Jeżeli przedsiębiorca wyrządził szkodę w środowisku, to w pierwszej kolejności musi podjąć podstawowe działania naprawcze. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magda Judejko

Prawnik, Inspektor ds. Ochrony Danych Osobowych, PM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama