reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Utworzenie PPE może rekompensować obniżki pensji

Aktualizacja: 02.04.2009

Instytucje prowadzące pracownicze programy emerytalne spodziewają się, że przedsiębiorcy będą zawieszali opłacanie składek. Starają się wykazywać, że utworzenie PPE może być rekompensatą za obniżki płac. »

Pracodawcy zwrócą dopłaty do pensji

Aktualizacja: 02.04.2009

Subsydia płacowe dla pracowników zagrożonych zwolnieniem trzeba będzie zwrócić. Zrobią to zapewne pracodawcy, choć przecież w okresie ich pobierania podwładni mają pracować krócej. »

Kontrola legalności zatrudnienia przez PIP

Aktualizacja: 02.04.2009

Nieprawidłowości w zakresie legalności zatrudnienia i przestrzegania ustawy o instytucjach rynku pracy Państwowa Inspekcja Pracy wykryła w ponad połowie z blisko 36 tys. firm skontrolowanych w drugiej połowie roku 2007 i 2008. »

Ponad 75 proc. dużych firm w Polsce obawia się kryzysu

Aktualizacja: 02.04.2009

Ponad 75 proc. dużych firm w Polsce uważa, że kryzys wpłynie negatywnie na ich działalność. Ponad jedna trzecia zakłada, że będzie musiała ograniczyć produkcję i sprzedaż w Polsce, a co piąta na rynkach zagranicznych - wynika z badania firmy Deloitte, organizacji PKPP Lewiatan i ośrodka CBOS. »

Polska najatrakcyjniejszym państwem dla inwestycji w regionie

Aktualizacja: 02.04.2009

Polska jest najatrakcyjniejszym państwem w regionie, jeśli chodzi o inwestycje - wynika z badań Polsko- Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przedstawionych w czwartek na konferencji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). »

Sejm zmienił ustawę o towarach paczkowanych

Aktualizacja: 02.04.2009

Zasady paczkowania towarów oraz ograniczenia w zasadach butelkowania win, napojów spirytusowych i aerozolów wprowadza uchwalona w czwartek ustawa o towarach paczkowanych. »

Trudniej o kredyt dla małej firmy

Aktualizacja: 01.04.2009

Małe firmy nie tylko mają coraz trudniejszy dostęp do kredytów, ale też płacą nawet 468 zł rocznie więcej za konto firmowe. Tymczasem banki deklarują pozytywne podejście do małych firm. »

Portal dla podejmujących działalność w innym państwie UE

Aktualizacja: 30.03.2009

Od listopada 2008 r. działa nowa strona "Twoja Europa - Przedsiębiorstwa" uruchomiona przez Komisję Europejską. »

Komisja za umorzeniem składek kobietom wprowadzonym w błąd przez ZUS

Aktualizacja: 01.04.2009

Całkowite umorzenie zaległych składek kobietom wprowadzonym w błąd przez ZUS - zarówno za okres urlopu macierzyńskiego, jak i wychowawczego - przewiduje projekt ustawy jednogłośnie przyjęty w środę przez sejmową Komisją Polityki Społecznej i Rodziny. »

Zakładanie firmy w "jednym okienku" za darmo

Aktualizacja: 02.04.2009

Przepisy wprowadzające "jedno okienko" pozwalają na bezpłatne założenie firmy oraz dokonywanie zmian w ewidencji działalności gospodarczej - poinformował w środę na konferencji prasowej wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. »

646,83 mln zł otrzyma Krajowy Fundusz Kapitałowy

Aktualizacja: 02.04.2009

646,83 mln zł otrzyma Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK) w ramach projektu indywidualnego „Wspieranie funduszy kapitału podwyższonego ryzyka przez Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A.”  »

Elektroniczne potwierdzenie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek

Aktualizacja: 30.03.2009

Z uwagi na fakt, iż wiele instytucji zwraca się do ZUS-u o potwierdzenie autentyczności zaświadczenia o niezaleganiu przez przedsiębiorców w opłacaniu składek, Zakład przygotowuje specjalną usługę elektroniczną. »

Fundusz Mikro zyskał 20 proc. klientów

Aktualizacja: 31.03.2009

Zaostrzenie polityki kredytowej spowodowało, że klienci biznesowi szukają innych źródeł finansowania swojej działalności. Przedsiębiorcy, którym bank odmówił kredytu, coraz częściej trafiają do Funduszu Mikro. »

Oszuści podatkowi pod lupą inspektorów skarbowych

Aktualizacja: 31.03.2009

W 2009 r. inspektorzy kontroli skarbowej skupią się na walce z podmiotami zajmującymi się najgroźniejszymi dla budżetu oszustwami podatkowymi, związanymi z VAT i akcyzą - wynika z przedstawionych przez Ministerstwo Finansów zadań kontroli skarbowej na bieżący rok. »

Średnie i duże przedsiębiorstwa są przygotowane na kryzys

Aktualizacja: 31.03.2009

Bardzo wysoki poziom płynności finansowej oraz duże zyski w roku ubiegłym dają nadzieję, że średnie i duże firmy poradzą sobie w czasie kryzysu - uważa Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z PKPP Lewiatan. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bernatowicz, Komorniczak, Mazur Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama