| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Pracodawcy krytykują pakiet rodzinny

Aktualizacja: 14.10.2008

Dyskutowany w Sejmie tzw. pakiet rodzinny czyli propozycje zmian przepisów m.in. wydłużających urlopy macierzyńskie czy wprowadzających dodatkowe dni wolne od pracy są niekorzystne dla polskiej gospodarki - oceniła na wtorkowej konferencji prasowej szefowa PKPP Lewiatan, Henryka Bochniarz. »

Szejnfeld o nowelizacji ustawy o działalności gospodarczej: będzie przełom

Aktualizacja: 14.10.2008

Przełomowe - tak wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld określa założenia projektu nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Projekt umożliwia m.in. wprowadzenie "jednego okienka" w kwietniu 2009 roku - zapowiedział. »

Firmy wstrzymujące produkcję, muszą wypłacać pełne pensje

Aktualizacja: 13.10.2008

Pracodawca, który ogranicza produkcję, nie może z tego powodu ogłosić przestoju w pracy. Może jednak skierować pracowników do innej pracy, pod warunkiem że płaci im pełne wynagrodzenie. »

Winiety na drogach ważne do połowy 2011 roku

Aktualizacja: 13.10.2008

System elektronicznego poboru opłat drogowych uzależniających ich wysokość od przejechanych kilometrów zacznie funkcjonować dopiero od 1 lipca 2011 r. »

Dotacje w Dolnośląskiem mają zostać przyznane na podstawie wniosków w sieci

Aktualizacja: 13.10.2008

Urzędnicy fundują nam konkurs w klikaniu myszką na czas, w którym wygraną są unijne dotacje - twierdzą przedsiębiorcy z Dolnego Śląska. Obawiają się, że konkurs w sieci będzie niesprawiedliwy. »

Skutki kryzysu odczuje większość branż

Aktualizacja: 13.10.2008

Najmocniej spadek koniunktury odczują firmy transportowe, budowlane, motoryzacyjne i handel. Dobrych perspektyw spodziewają się tylko przedsiębiorstwa budujące drogi i energetyczne. Cięcie kosztów, drogie euro, ograniczenie inwestycji - to powody dalszego osłabienia koniunktury. »

Firmy i ubezpieczeni sprawdzą konto w ZUS przez internet

Aktualizacja: 10.10.2008

Osoby ubezpieczone w ZUS z domu przez internet będą mogły sprawdzać stan swojego konta emerytalnego. Przedsiębiorcy skontrolują terminowość i wysokość zapłaconych składek ubezpieczeniowych. Zatrudnieni będą mogli na bieżąco sprawdzać uczciwość swoich pracodawców. »

Zapłacimy mniej za poświadczenie kopii

Aktualizacja: 10.10.2008

Opłata skarbowa od poświadczenia zgodności odpisu lub kopii dokonanego przez organy administracji rządowej lub samorządowej wyniesie 1 zł. »

Konieczne potwierdzenie odbioru

Aktualizacja: 10.10.2008

 WSA w Warszawie orzekł, że firma udzielająca rabatów kontrahentowi, aby odliczyć VAT, musi posiadać potwierdzenie odbioru faktury korygującej. »

Skargi trafią do wszystkich WSA

Aktualizacja: 10.10.2008

Od 11 października skargi na interpretacje indywidualne będą rozpatrywały wszystkie WSA. Dotyczy to także spraw, które już wpłynęły do sądu w Warszawie, a nie mają terminu rozprawy. Rozpatrywanie spraw zróżnicuje orzecznictwo, co nie musi być korzystne dla podatników. »

Sejm uchwalił ustawę likwidującą winiety

Aktualizacja: 10.10.2008

Sejm w piątkowym głosowaniu znowelizował ustawę o drogach publicznych. Przewiduje ona zniesienie winiet i wprowadzenie opłat dla ciężarówek i autobusów za przejazd autostradami. »

Firmy nie będą musiały organizować palarni

Aktualizacja: 09.10.2008

Firmy, które zdecydują się na dobrowolne utworzenie palarni, będą musiały spełnić wymogi bardziej rygorystyczne niż w obowiązującym rozporządzeniu w sprawie ogólnych przepisów BHP. »

Etyka pracy pomaga w walce z konkurencją

Aktualizacja: 09.10.2008

Co trzeci pracodawca w Polsce nie przestrzega zasad etyki w swojej polityce kadrowej. Tymczasem dobrze zmotywowani i lojalni pracownicy to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod w walce z konkurencją. »

Więcej ułatwień dla firm

Aktualizacja: 09.10.2008

Pozwolenia na prowadzenie składu celnego będą wydawane przez naczelników urzędów celnych. »

Prowadzenie zakładu upraszcza rozliczenia CIT

Aktualizacja: 09.10.2008

Zagraniczny przedsiębiorca, który nie chce mieć problemów z rozliczeniami podatkowymi w Polsce, powinien prowadzić działalność na podstawie zakładu. Wtedy opodatkowaniu CIT w Polsce podlegać będą jedynie te dochody, które zagraniczny przedsiębiorca uzyskał za pośrednictwem zakładu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »