reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Najwięcej bankructw od siedmiu lat

Aktualizacja: 05.06.2009

W 2009 roku zbankrutowało lub złożyło wnioski o upadłość już dwa razy więcej spółek giełdowych niż w ciągu czterech ostatnich lat. Kolejni potencjalni bankruci to spółki odzieżowe i spożywcze. »

Problem z jednym okienkiem

Aktualizacja: 05.06.2009

Planujący podjęcie jednoosobowej działalności gospodarczej nadal muszą liczyć się z kilkoma wizytami w urzędach. »

Od 3 lipca nowy wykaz chorób zawodowych

Aktualizacja: 05.06.2009

Kodeks pracy, a nie rozporządzenie będzie określać uprawnienia pracownika dotyczące rozpoznania choroby zawodowej. Jednocześnie nowy wykaz chorób będzie mieć charakter zamknięty. »

Bezpłatne usługi innowacyjne dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 04.06.2009

Firmy mogą skorzystać z bezpłatnych usług innowacyjnych związanych z wdrożeniem nowych technologii w przedsiębiorstwach. »

Pracownicy dostaną zaliczki zaległych pensji

Aktualizacja: 04.06.2009

Jeszcze przed ogłoszeniem upadłości firmy jej pracownicy będą mogli otrzymywać zaliczki na poczet niewypłaconych wynagrodzeń. »

Vattenfall od lipca obniży ceny energii elektrycznej dla firm

Aktualizacja: 04.06.2009

Ceny dla małych i średnich firm w Vattenfall Sales Poland w II półroczu mogą być nawet o 20 proc. niższe niż u konkurencji. W przyszłym roku ceny wzrosną. »

Za mało unijnych dotacji na innowacje

Aktualizacja: 05.06.2009

Z szacunków "Gazety Prawnej" wynika, że już w przyszłym roku zabraknie unijnych pieniędzy dla przedsiębiorstw starających się o dotacje w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. »

Pakiet antykryzysowy ma pomóc firmom przetrwać kryzys

Aktualizacja: 04.06.2009

Pakiet antykryzysowy musi być skierowany tylko do tych firm, które po skorzystaniu z finansowej pomocy państwa będą w stanie wyjść z kryzysu gospodarczego obronną ręką - mówili na czwartkowej konferencji prasowej eksperci PKPP Lewiatan. »

O sposobie wpisu do rejestru dłużników decyduje tylko sąd

Aktualizacja: 04.06.2009

Jedynie orzeczenie sądu może rozstrzygać o tym, w jaki sposób dłużnik zostanie wpisany do Krajowego Rejestru Długów (KRS). Do tej pory wpisy dokonywane były według systemu informatycznego KRS - wynika z czwartkowego orzeczenia Sądu Najwyższego (SN). »

Wyższa dotacja na założenie firmy

Aktualizacja: 03.06.2009

Bezrobotny planujący podjęcie własnej działalności gospodarczej uzyska wyższą dotację na założenie firmy. Od 1 czerwca wzrosła kwota dofinansowania na ten cel. »

Bony i zapomogi bez PIT

Aktualizacja: 03.06.2009

Resort finansów rozszerza katalog zwolnień z PIT dotyczący zapomóg oraz świadczeń rzeczowych dla pracowników. »

Umowy terminowe będą trwać do dwóch lat

Aktualizacja: 03.06.2009

Pracodawcy będą mogli wydłużać i skracać czas pracy w zależności od potrzeb produkcji. Umowy na czas określony wszystkich pracowników mają trwać do dwóch lat. »

E-usługi dla klientów ZUS

Aktualizacja: 03.06.2009

ZUS rozpocznie w tym roku budowę platformy informatycznej, która umożliwi m.in. sprawdzanie danych zapisanych na kontach ubezpieczonych, składanie wniosków i dokumentów. »

W pakiecie antykryzysowym są przepisy niekorzystne dla pracowników

Aktualizacja: 03.06.2009

Zdaniem szefa OPZZ Jana Guza zapisy zawarte w projekcie pakietu antykryzysowego, dotyczące prawa pracy, np. w sprawie dwuletniego terminu zawierania umów na czas określony, są niekorzystne dla pracowników. »

Prawie 5 tys. wniosków na tworzenie mikroprzedsiębiorstw na wsi

Aktualizacja: 03.06.2009

Prawie 5 tys. wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw na wsi wpłynęło do 2 czerwca do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - podało w środę biuro prasowe ARiMR. 9 czerwca losowanie kolejności ich rozpatrywania. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama