reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Podkarpackie: Szkolenia dla osób planujących założyć firmę

Podkarpackie: Szkolenia dla osób planujących założyć firmę

Osoby z Podkarpacia, które chcą założyć własną firmę, mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń, na których dowiedzą się m.in., jak opracować biznesplan. Zajęcia prowadzone będą w pięciu miastach regionu, m.in. w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Przemyślu.

Jak poinformowała Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, szkolenia prowadzić będą doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, które działa przy urzędzie pracy.

"Osoba, która zdecyduje się na prowadzenie firmy, będzie mogła wykonać test, który sprawdzi, czy posiada odpowiednie predyspozycje do zarządzania własnym biznesem. Oprócz wiedzy i umiejętności osoba ta powinna bowiem posiadać odpowiednie cechy charakteru, takie jak: wytrwałość, operatywność, kreatywność i asertywność" - dodała.

Zając podkreśliła, że zajęcia kierowane są głównie do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i bezrobotnych. Podczas warsztatów doradcy zawodowi wyjaśnią m.in., w jaki sposób, krok po kroku, zarejestrować własną firmę i wskażą zasady opracowywania biznesplanu.

Uczestnicy dowiedzą się również, gdzie szukać dodatkowych źródeł finansowania działalności, czy też wsparcia z zakresu pomocy doradczej, prawnej i finansowej.

Spotkanie z osobami, które chcą pracować na własny rachunek, będzie organizowane w najbliższy piątek w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Rzeszowie przy ul. Lisa-Kuli 20. Następne zajęcia odbędą się w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Krośnie i Przemyślu.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama